Завантажити ще

Зеленський за повернення скіфського золота подякував трьом міністерствам і заявив, що на черзі Крим

Зеленський за повернення скіфського золота подякував трьом міністерствам і заявив, що на черзі Крим
Фото: instagram.com/zelenskiy_official

Володимир Зеленський прокоментував рішення суду в Нідерландах, згідно з яким скіфське золото має повернутися до України.

"Довгоочікувана перемога України у суді Амстердама! Скіфське золото повернеться до України. Вдячний суду за справедливе рішення, а командам @minjust_gov_ru, @MFA_Ukraine та @MKIPUkraine за результат. Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо скіфське золото, а потім і Крим", – написав президент у Твіттері.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав у своєму Телеграм-каналі, що "на цьому спроби країни-агресора заволодіти українськими цінностями не припиняться", але міністерство не допустить розкрадання спадщини.

У вівторок, 26 жовтня, Апеляційний суд Амстердама ухвалив, що "кримські скарби мають бути передані державі Україна на зберігання до стабілізації ситуації в Криму". У сторін є можливість подати касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів на рішення Апеляційного суду.

Колекцію артефактів «Крим. Золотий острів у Чорному морі» вивезли з Криму на виставку до Амстердаму до музею Алларда Пірсона у лютому 2014-го. У березні острів був анексований Росією, тож голландський музей вирішив не передавати експонати до рішення суду.

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про повернення експонатів до суверенної держави, яка їх надала, – до України. Росія оскаржила рішення у березні 2017-го. У жовтні 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді через його зв'язок із адвокатами «кримських музеїв» у попередніх справах.