8 грудня
Завантажити ще

Росія, Україна і Білорусь обмінялися знайденими останками загиблих червоноармійців

Росія, Україна і Білорусь обмінялися знайденими останками загиблих червоноармійців
Фото: bryansktoday.ru

Біля монумента Три Сестри (Монумент Дружби) на стику кордонів Білорусі, Росії та України країни обмінялися знайденими останками загиблих під Другій світовій війні червоноармійців. Про це повідомили Брянськ Today і РІА Новини.

Учасників Другої світової війни перепоховають на рідній землі з відданням військових і духовних почестей. Імена бійців встановили за допомогою медальйонів, а також зберігся в папці для документів шматку фотоплівки зі знімком партквитка.

На території Росії знайшли останки чотирьох уродженців України: Куценко Петро Йосипович, 1921 р.н. Київська область, с. Кожанка; Лєсков Степан Антонович, Кам'янець-Подільський район; Веретко Іван Фофановіч, Вінницька область; Запорізький Михайло Йосипович, Харківська область.

Україна передала Росії останки 17 воїнів, знайдених в Київській і Житомирській областях. Це уродженці Москви, Ярославської, Куйбишевської, Томської, Кемеровської, Горьківської, Іванівської та Новгородської областей, а також Кабардино-Балкарської, Абхазької, Башкирської АРСР, Комі. Згідно з повідомленням російського інформагентства, російській стороні також передали останки уродженця Криму.

Український пошуковик Павло Кольцов розповів, що одному зі знайдених, Павлу Морозову, на момент загибелі під Харковом у 1943 році було 19 років. Представник української організації "Військова археологія" Андрій Пулін сказав, що взаємодія між пошуковими системами двох країн "абсолютно адекватне".