Завантажити ще

Кулеба заявив, що слова Лаврова про Нормандію є «плювком в обличчя Франції та Німеччини»

Кулеба заявив, що слова Лаврова про Нормандію є «плювком в обличчя Франції та Німеччини»
Фото: к

Таким чином міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на слова його російського колеги Сергія Лаврова про ініціативу України щодо врегулювання російсько-українського збройного конфлікту. Про це глава МЗС зів'яли під час свого онлайн-брифінгу.

Кулеба зазначив, що заявив, що німецький і французький міністри готові до нормандської зустрічі. Чого не скажеш про Росію.

- Сергій Лавров показує, що він налаштований не на конструктивну розмову міністрів, а на змагання зі своїм власним спікером в словесних вишукуваннях. Тому слова Лаврова - це плювок в обличчя Франції та Німеччини, - заявив Кулеба.

За його словами, лідери чітко домовилися, що повинна відбутися міністерська зустріч, яка підготує грунт для саміту.

- Ми досі не отримали сигналів від Росії про готовність до її проведення. Остання заява Сергія Лаврова підриває процес мирного врегулювання і йде врозріз з домовленостями лідерів держав нормандського формату. Я закликаю свого російського візаві перестати від нас ховатися, набратися мужності і сісти за стіл переговорів, - підкреслив Кулеба.

Що сказав Лавров

Коментуючи заяву президента України Володимира Зеленського про можливу зустріч з російським колегою Володимиром Путіним, дипломат підкреслив, що ці слова, як і багато інших, не мають нічого спільного з дійсністю. І назвав їх «потоком свідомості», які не потрібно коментувати ».