Завантажити ще

Депутат від "Слуги народу" назвав Ройтбурда "педофілом і наркоманом" - але отримав відповідь від діяча мистецтв

Депутат від
Фото: FB\Артем Дмитрук.

Депутат від "Слуги народу" з Одеси Артем Дмитрук образив померлого українського художника Олександра Ройтбурда, назвавши його "педофілом і наркоманом". Дмитрука обурила ідея присвоїти одеському художньому музею ім'я Ройтбурда

"Художній музей в Одесі назвати ім'ям педофіла і наркомана! Я підписував звернення на ім'я президента України про те, щоб присвоїти нашому музею статус національного, але не на честь лайна-художника! Я зроблю все, щоб ця процедура з присвоєння імені музею не здійснилася!" - заявив Дмитрук на своїй сторінці у Фейсбуці.

Заява Дмитрука обурило багатьох діячів культури. Різкіше всіх депутату (теж у Фейсбуці) відповів Євген Гендін, діяч культури, один з творців театру "КВН ДГУ".

Одеський художній музей отримав статус національного через два місяці після смерті його директора - Олександра Ройтбурда. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський на день 60-річчя від дня народження художника, 14 жовтня..

Зеленський також доручив Одеській обладміністрації та облраді опрацювати в установленому порядку питання про присвоєння музею імені художника Олександра Ройтбурда.

ДОВІДКА

Олександр Ройтбурд - художник зі світовим ім'ям. Посаду директора Одеського художнього музею Ройтбурд обіймав з 2017 року, перетворивши його на культурний центр європейського рівня. При цьому паралельно з розвитком установи його директорові доводилося воювати з місцевим істеблішментом. У вересні 2019 року облрада силами депутатів Опооблоку його звільнила, у зв'язку з чим в місті розгорівся скандал - городяни вийшли на масштабні протести, щоб підтримати художника. Тоді через суд Ройтбурду вдалося відстояти свою посаду, але було ще кілька спроб звільнити його.

Про смерть Олександра Ройтбурда стало відомо 8 серпня. Подробиці і причина смерті не уточнювалися, але відомо, що останнім часом він відчував себе незадовільно. Також ЗМІ писали, що художник страждав від онкологічного захворювання, що, ймовірно, і стало причиною його смерті. До 60-річного ювілею директор музею недожив 2 місяці.