18 травня
Завантажити ще

ЗМІ: За страйками залізничників стоїть пов'язаний із Ринатом Ахметовим нардеп Волинець

ЗМІ: За страйками залізничників стоїть пов'язаний із Ринатом Ахметовим нардеп Волинець

«Італійський страйк», оголошений з 12 жовтня частиною працівників Укрзалізниці, був організований нардепом від «Батьківщини» Михайлом Волинцем, якого пов'язують із олігархом Рінатом Ахметовим. Про це повідомило ZN.UA з посиланням на телеграм-канал «Монополіст».

Справжня мета, яку переслідує Ахметов через контрольовану Волинцем «Вільну профспілку залізничників» (СПСЖ), - скасування тарифів на вантажні перевезення для першого тарифного класу, які мають зрости з 1 січня 2022 на 30%. Зокрема мова йде про вугілля та руду, які в основному видобуваються компаніями олігарха ДТЕК і Метінвест.

Наразі ці копалини складають більше половини від усіх перевезень Укрзалізниці, а тарифи на них не покривають собівартості. Це одна з причин незадовільного фінансового стану УЗ, вважають журналісти.

СПСЖ, до якої входить 900 залізничників, очолює Володимир Козельський - помічник Волинця. Наразі члени профспілки відмовляються приймати локомотиви в роботу згідно з діючими нормами, чіпляючись до дрібниць, через що УЗ затримує перевезення в період пікового сезону вивезення зерна в порти для експорту.

«СПСЖ і Волинець вимагають підвищити зарплату, що логічно. І, чомусь - замінити правління та наглядову раду УЗ. Показово, що коли в березні 2021 року УЗ очолював лояльний до Ахметова Володимир Жмак, Волинця зарплата залізничників обходила», - розповідає ЗМІ.

За даними видання, керівник УЗ Олександр Камишин паралельно веде переговори щодо підвищення зарплати з головою Профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадимом Бубняком, членами організації є більшість працівників залізниці. В УЗ прогнозують, що угода про зростання виплат може з'явитися протягом двох тижнів.

Журналісти також звернули увагу, що «страйки» і протести супроводжують телекамери каналу Ахметова - ТРК «Україна». А його журналісти твердять про «вбивче для промисловості» рішення - підвищити тарифи УЗ на перевезення вантажів.

«Коли у 2015 році ДТЕК Ахметова вимагав підвищення тарифів на електроенергію, саме Волинець організовував протести шахтарів у Києві. Коли у вересні 2020 року Ахметов не міг поділити з Коломойським Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК), саме Волинець організовував страйки на КЗРК», - йдеться в статті.