2 жовтня
Завантажити ще

Відокремитися від «поганого» сусіда: Стіни, які будують країни

Відокремитися від «поганого» сусіда: Стіни, які будують країни
Фото: Фото: Вікіпедія

Польща протягом двох років планує витратити понад 400 млн доларів на стіну на кордоні з Білоруссю. Причиною стала нелегальна міграція - через країну проходять транзитні потоки мігрантів до Німеччини.

Польський сейм прийняв рішення про будівництво стіни. Відповідний проект підтримали 274 депутати, проти були 174. Далі документ буде розглядатися в сенаті і, в разі прийняття, кинеться на підпис президенту країни.

Стіни - наслідок стрімкого зростання міграції

З початку вересня в громадах Підляського і Люблінського воєводств вже було введено надзвичайний стан через потік нелегальних мігрантів. Він стосується трикілометрового пояса на території 115 місцевостей Підлящіни і 68 місцевостей Любельщини.

У цьому питанні Варшава не є оригінальною, Польща далеко не перша країна, яка хоче захистити себе від мігрантів та інших небажаних елементів, які прагнуть проникнути на її територію.

Тенденція будівництва стін на кордонах є наслідком стрімкого зростання міграції. З 2000 по 2021 рік кількість стін на кордонах збільшилася більш ніж в п'ять разів, з 16 до понад 90. За допомогою цих загороджувальних бар'єрів - побудованих, що будуються або запланованих - країни намагаються зупинити або хоча б зробити керованим стихійний процес міграції. Між якими країнами ще існують додаткові бар'єри.

США - Мексика

Стурбовані напливом нелегальних мігрантів з Мексики США почали в 2006 році будівництво додаткових укріплень на кордоні з південним сусідом. Проект отримав підтримку федерального уряду. На будівництво різних видів заборів, бар'єрів і огорож було витрачено 2,4 млрд доларів. Їх загальна протяжність досягає близько тисячі кілометрів.

В основному стіна на кордоні з Мексикою являє собою простий паркан, покликаний не допустити переходу кордону пішки. Однак на найбільш уразливих ділянках встановлено бар'єр з трьох ліній, одна з яких представлена у вигляді вбитих в землю бетонних колон. Це повинно запобігти можливості штурму паркану на автомобілі, що намагаються іноді зробити мексиканські наркоторговці. Крім того, на кордоні активно використовують високотехнологічне обладнання - безпілотники і датчики руху.

Стіну між США і Мексикою почали зводити в 2006 році за розпорядженням президента Дональда Трампа. Фото: Вікіпедія

Стіну між США і Мексикою почали зводити в 2006 році за розпорядженням президента Дональда Трампа. Фото: Вікіпедія

Туреччина - Іран

Туреччина зводить стіну вздовж кордону з Іраном протяжністю 295 км, щоб врятуватися від біженців з Афганістану, які хлинули туди після приходу до влади талібів. Стіна поки досягає 5 км в довжину і 3 м у висоту.

Також Туреччина завершила будівництво ділянки стіни на кордоні з Сирією довжиною 764 км для захисту від сирійських мігрантів. Проект було розпочато в 2015 році, його мета - зміцнення безпеки в регіоні та боротьба з незаконною іміграцією з Сирії. Всього планується побудувати стіну завдовжки 826 км. Загальна протяжність кордону між Туреччиною і Сирією становить 911 км.

Греція - Туреччина

Греція завершила будівництво 40-кілометрової системи охорони кордонів, щоб зупинити нелегальних мігрантів, що прибувають з Туреччини. По всій протяжності загородження встановлена автоматизована система електронного моніторингу з відеокамерами. Крім того, спільно з європейською службою прикордонної і берегової охорони тестується аеростатна система виявлення незаконних мігрантів.

Греція посилила свою міграційну політику в останні місяці, відгородивши свої табори мігрантів і оголосивши загальноєвропейські тендери на будівництво двох об'єктів закритого типу на островах Самос і Лесбос, недалеко від Туреччини.

Ізраїль і Палестина

Розділовий бар'єр відокремлює Ізраїль від території Західного берега річки Йордан. Глуха стіна тягнеться на 25 км, решта - металевий паркан, втім, теж значний: колючий дріт, траншеї, датчики руху, піщана смуга і 60-метрова смуга відчуження по обидва боки. На думку ізраїльтян, стіна захищає їх від атак палестинських терористів-смертників і снайперського обстрілу.

В ізраїльському Єрусалимі подекуди стіна безпеки проходить навіть між житловими ломами. Фото: Вікіпедія/Professor Caretaker

В ізраїльському Єрусалимі подекуди стіна безпеки проходить навіть між житловими ломами. Фото: Вікіпедія/Professor Caretaker

Саудівська Аравія - Ірак

Після нападу бойовиків ІГІЛ в 2015 році на прикордонну заставу Сувейф Саудівська Аравія почала будувати стіну на кордоні з Іраком. Її протяжність повинна скласти 965 км. Вона простягнеться від міста Тураіф на півночі до міста Хафар аль-Батін на півдні. Спорудження стіни почалося ще в 2006 році, але прискорилося після появи ІГІЛ.

Стіна укріплена насипом з піску. Між двома рядами огорож з колючим дротом, розділеними 100 метрами, знаходиться ще один, менш високий ряд укріплень. У списку високотехнологічного обладнання, яким обладнана стіна, сенсори для відстеження підземних пересувань, датчики руху. У стіні знаходиться 40 веж спостереження, обладнаних радарами, камерами нічного і денного спостереження, 38 веж зв'язку, що стоять окремо. та 32 пости військового реагування.

Індія - Пакистан

У 2003 році Індія прийняла рішення зміцнити свою територію, що межує з Пакистаном в штаті Джамму і Кашмір, який вважається спірною територією між цими двома державами. Загальна довжина бар'єру, чия висота перевищує 3,6 м, досягає 550 км.

Для огорожі використовувався колючий дріт, який в деяких місцях знаходиться під напругою. Крім того, бар'єр в деяких місцях включає в себе ряди колів, між якими проведено кілька шарів колючого дроту.

Індія також має намір побудувати ще одну стіну в Кашмірі. Її довжина повинна скласти 179 км. Ширина укріплень складе 41 м, а висота огорожі - 10 м.

Новини по темі: політика Польща миграция