Завантажити ще

Марія Захарова заявила, що Україна не зможе добратися до Поклонської у Кабо-Верде

Марія Захарова заявила, що Україна не зможе добратися до Поклонської у Кабо-Верде
Фото: Instagram \Наталя Поклонська.

У МЗС Росії виключили можливість затримання або екстрадиції з Кабо-Верде Наталії Поклонської, яка незабаром приїде в цю країну в якості посла РФ. Про це 14 жовтня повідомляє ТАСС, цитуючи офіційного представника МЗС РФ Марію Захарову. Вона зазначила, що Поклонська не буде затримана за запитом України, так як у неї абсолютний дипломатичний імунітет.

Представник МЗС РФ додала, що Україна не зможе застосувати своє правосуддя на території африканської країни. Раніше в соціальних мережах Марія Захарова висловилася різкіше, порадивши Україні спочатку подбати про те, щоб українське правосуддя почало діяти хоча б на території країни, а потім вже займатися Африкою.

13 жовтня в МЗС України повідомили, що перед владою Кабо-Верде піднято питання про злочинну діяльність Поклонської часів анексії Криму. Країна, куди їде послом експрокурор півострова, проінформована про санкції проти неї і про те, що Поклонська знаходиться в Україні в розшуку.

ДОВІДКА

Протягом лютого-березня 2014 року, перебуваючи в Криму, Наталія Поклонська сприяла окупації півострова. Вона також фігурує ще в декількох справах, в тому числі у справі "кримських терористів", за якою вирок свого часу отримав режисер Олег Сенцов.

Після окупації Поклонська отримала громадянство Росії і посаду "прокурора" Криму, а потім в 2016-му році стала депутатом Держдуми РФ від партії "Єдина Росія". У вересні її повноваження закінчилися, а ще навесні Поклонська заявила, що переобиратися в Думу не буде.

З 2014 року вона перебуває в розшуку в Україні через підозри в поваленні конституційного ладу і захопленні державної влади. У жовтні 2018 року ГПУ підготувала нове звинувачення - у порушенні законів і звичаїв війни. У 2020 році Наталія Поклонська заявила, що готова поїхати послом в Україну.