4 грудня
Завантажити ще

Зеленський у Запоріжжі присвоїв найменування військовим підрозділам

Зеленський у Запоріжжі присвоїв найменування військовим підрозділам
Фото: president.gov.ua

В рамках візиту до Запоріжжя глава держави взяв участь у прийнятті присяги кадетів трьох військових ліцеїв: запорізького, криворізького та луганського. Володимир Зеленський виступив перед майбутніми військовими, а опісля - роздав бойові прапори і привласнив найменування українським військовим підрозділам.

Звертаючись до кадетів, Верховний головнокомандувач Збройних сил України зазначив, що всі вони народилися вже у незалежній країні і ніколи не знали «іншої Батьківщини та іншого прапора".

- Можливо, ви ще до кінця все не усвідомлюєте. Якщо колись в житті настане час, коли вам буде страшно, буде бажання опустити руки, згадайте цю картину під назвою «2014-й рік». Початок російської агресії. Початок війни. Ви були зовсім маленькими хлопчиками, чия увага щовечора була прикута до екранів телевізорів в очікуванні новин з АТО. У багатьох з вас там були батько, хрещений чи сусід. Те, що ви наразі стоїте тут, готуєтеся дати клятву ліцеїстів, свідчить про одне: вже тоді, у 2014-му році, кожен з вас зробив свій важливий вибір. Уже тоді кожен з вас вирішив, ким стане і кого захищатиме, - зазначив Зеленський.

Він нагадав кадетам, що вони присягають на вірність Україні на місці унікального природного та історичного комплексу Хортиця, який «має сакральне значення» для країни.

- Протягом багатьох століть Хортиця була форпостом у боротьбі проти різних ворогів. Саме тут кувався непереможний дух козацтва, який і в наш час допомагає боротися з ворогом. Тут, на острові, є відомий 700-річний дуб, біля якого, за легендою, Богдан Хмельницький збирав військо, а Іван Сірко писав листа турецькому султанові. Цей дуб пережив чимало - сильний вітер ламав його. У нього кілька разів потрапляла блискавка. Він витримав. І нехай не такий могутній він на вигляд, як колись, але він і дотепер стоїть. І це дуже важливо. Це символ, що не можна здаватися, - підкреслив глава держави.

Після того як кадети склали присягу, президент роздав бойові прапори і привласнив найменування українським військовим підрозділам.

До того як виїхати із Запоріжжя, глава держави встиг з ранку покласти квіти у Києві в пам'ять про полеглих захисників України. Церемонія була приурочена до Дня захисників і захисниць України, який щорічно відзначається 14 жовтня.

Зеленський присвоїв найменування українським військовим підрозділам.