Завантажити ще

У МВС докладно розповіли про останній вечір Антона Полякова. І допитали його співмешканку

У МВС докладно розповіли про останній вечір Антона Полякова. І допитали його співмешканку
Фото: facebook.com/telegram.poliakov.anton

Напередодні смерті Антон Поляков обідав зі своїм другом - якимсь громадянином Д. - в ресторані, а опісля протягом двох годин катався з ним в автомобілі. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін.

За його словами, покійний сам зателефонував товаришеві і запросив на вечерю.

- Вони зустрілися, спільно провели близько трьох годин, пили. У нас є відеозапис з ресторану, який підтверджує цей факт. Надалі ці ж самі відеозаписи підтверджують, що Поляков, зовні у абсолютно здоровому стані, залишив ресторан і з цим самим громадянином Д., сів до його авто, і близько двох годин вони їздили Києвом, - розповів Єнін.

За даними МВС, після цього громадянин Д. «викликав таксі, яке спочатку їздило за їхньою машиною».

- Потім, скоріше за все, вони закінчили свою розмову і пан Поляков пересів до іншого авто - таксі. Ми відмотали назад записи на всіх відеокамерах, опитали всіх свідків.... Водій (таксі) надав свідчення, які на сьогоднішній день жодним чином не були змінені. Хоча він, звичайно, має це право, - зазначив Єнін.

Він окремо підкреслив, що чутки про нібито зміну показань таксистом після побиття не відповідають дійсності.

- Ми опитали співмешканку Полякова, яка живе з ним, за її словами, з весни цього року. На прямі наші запитання щодо наявності тих чи інших підозр відносно можливої насильницької смерті депутата вона відповіла досить категорично «ні», - розповів заступник голови МВС.

Єнін також повідомив, що призначені в перший же день смерті Полякова експертизи почали давати попередні результати. Встановлена наявність методону в крові Полякова. Яким чином він туди потрапив, з'ясовується.

Під час огляду тіла покійного серед його речей були виявлені: готівка в сумі близько 10 тисяч гривень і 800 доларів, два зразки катетерів з речовиною бурого кольору. Що за сполука - досліджується.

Єнін також припустив, що Полякова можна було врятувати, якби медикам було відомо про наявність метадону в крові нардепа. Однак їм цього ніхто не сказав.

- Якби все не було так засекречено і швидка, яка прибула, використовувала б новаксон, який є антидотом (метадону.- Прим. ред.),  всі залишилися б живі... Ми прекрасно розуміємо природне бажання суспільства знати правду, якою б вона не була. І ми в світлі зобов'язань, покладених на нас, зробимо максимум для того, аби з'ясувати все до дрібниць, - підкреслив Єнін.

Антон Поляков помер восьмого жовтня. Поліція знайшла його у несвідомому стані в таксі, зупиненому за порушення ПДР. Він помер назважаючи на всі зусилля медиків і поліції. Пізніше експертиза показала наявність в крові нардепа метадону. На думку українського педіатра Євгена Комаровського, політика могли хотіти «налякати», підсипавши наркотик йому в напій.