8 грудня
Завантажити ще

ЄС виділив мільярд євро народу Афганістану і сусіднім країнам, які йому допомогли

ЄС виділив мільярд євро народу Афганістану і сусіднім країнам, які йому допомогли
Фото: twitter.com/vonderleyen

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на зустрічі G20 щодо Афганістану представила пакет підтримки країни на мільярд євро. Про це вона повідомила в твіттері.

- Ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти великому гуманітарному і соціально-економічному колапсу в Афганістані. Нам потрібно робити це швидко. Сьогодні в @ G20org я представлю пакет афганської підтримки на суму близько 1 мільярда євро. Наші умови для будь-якої взаємодії з афганськими властями ясні, в тому числі з прав людини. Але афганці не повинні розплачуватися за дії талібів. Пакет підтримки призначений для афганського народу і сусідніх країн, які надали допомогу, - написала фон дер Ляєн.

Пакет включає в себе 300 мільйонів євро вже узгодженої гуманітарної допомоги на вакцинацію, укриття і захист прав людини. 250 мільйонів євро - на невідкладні потреби, такі як охорона здоров'я. Решта коштів - фондам для підтримки сусідів Афганістану і підвищення безпеки.

Позачергове засідання G20 щодо Афганістану пройшло 12 жовтня.

Після приходу до влади талібів ЄС заморозив допомогу Афганістану. Умовою для розморожування назвали дотримання прав людини, меншин і жінок. У той же час в Європі заявили, що без підтримки Афганістану загрожує голод і гуманітарна катастрофа. Фінансова допомога країні становила 75% від витрат афганського уряду. Допомогу призупинили Всесвітній банк і Міжнародний валютний фонд. США заморозили на своїх рахунках активи Центрального банку Афганістану.

15 серпня президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну. В цей день "Талібан" увійшов до столиці Кабул. Рух оголосив про створення Ісламського емірату Афганістан.

Новини по темі: Афганистан