29 вересня
Завантажити ще

Можливі нові кримінальні провадження стосовно Порошенка та Гонтарєвої

Можливі нові кримінальні провадження стосовно Порошенка та Гонтарєвої
Фото: Палинчак Михаил/POOL/УНИАН

Наразі розглядається можливість апеляційного оскарження рішення суду Лондона, ініціювання кримінальних проваджень за фактами злочинної змови, а також вжиття інших механізмів для відновлення порушених інтересів свого клієнта і притягнення винних осіб до відповідальності.

Про це розповів на прес-конференції адвокат Ігоря Суркіса Ігор Алексєєв.

Нещодавно у Високому суді Лондона відбулися слухання за позовом Ігоря Суркіса та шести англійських компаній до п'ятого президента України Петра Порошенка й колишнього глави Національного банку Валерії Гонтарєвої.

Високий суд Лондона прийшов до висновку, що він не є юрисдикцією для розгляду позову Ігоря Суркіса й шести англійських компаній до п'ятого президента України Петра Порошенка і колишнього глави Національного банку Валерії Гонтарєвої.

«Оскарження націоналізації Приватбанку ніколи не було предметом позову в суді Лондона, позивачі доводили факти політичної корупції та шантажу колишніми топ-чиновниками в своїх приватних інтересах», - розповів адвокат.

Він підкреслив, що позовні вимоги були пред'явлені саме до Петра Порошенка та Валерії Гонтарєвої, і саме вони повинні компенсувати понесені втрати.

«Ніяких претензій до держави Україна ніхто і ніколи не пред'являв. Однак саме відповідачі, щоб уникнути відкритого судового розгляду, прямо заявили про наявність у них імунітету України. Простіше кажучи, провівши у президентському кріслі десятки годин приватних переговорів щодо купівлі медіаактиву, потім можна заявити про наявність державного імунітету. Подібним рішенням створено небезпечний прецедент, коли факти зловживань чиновників владою в своїх власних цілях не знаходять належної судової оцінки», - сказав адвокат.

Він підкреслив, що позивачі мають обгрунтовану правову позицію, тому подібне рішення суду жодним чином не зупинить їх боротьбу за повернення втрачених активів і відновлення справедливості. Зараз відпрацьовується можливість апеляційного оскарження даного рішення суду, ініціювання кримінальних проваджень за фактами злочинної змови, а також вжиття інших механізмів для відновлення порушених інтересів і притягнення винних осіб до відповідальності.

Нагадаємо, що зазначена справа стосувалася обставин покупки Петром Порошенко під час його президентської каденції частки в телеканалі "1+1" у Ігоря Суркіса та інших акціонерів, незаконного блокування англійським компаніям доступу до їх депозитних коштів і подальших спроб шантажу Ігоря Суркіса з боку колишнього керівництва держави.