21 травня
Завантажити ще

У заповідника "Асканія-Нова" заборонили використовувати хімікати через масову загибель птахів

У заповідника

За результатами наради Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради Херсонська обласна рада ухвалила рішення про заборону використання хімічних препаратів для боротьби з гризунами в межах 40-кілометрової зони біосферного заповідника "Асканія-Нова". Про це повідомляє прес-служба відомства.

- Щоб зберегти життя птахів аграрії повинні бути обачними під час боротьби з гризунами та ні в якому разі не порушувати технологію внесення отрутохімікатів. Більш того, кожен фермер повинен переконатися, що використовує родентициди біологічного походження. Препарати на основі таких діючих речовин, як бродіфакум, а тепер ще й бромадіолон і флокумафен, заборонені в радіусі 40 км від "Асканії-Нової", - зазначено в повідомленні.

Як зазначив директор заповідника "Асканія-Нов" Віктор Гавриленко, зараз в ядрі заповідника ночують 12 тисяч журавлів і 7 тисяч огарів, але годуватися вони літають за його межі, в 40-кілометровій зоні - на території, де працюють багато агропідприємств та фермери. У зв'язку з цим було прийнято рішення про заборону використання хімікатів в даній зоні.

За словами директора Департаменту розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської ОДА Маргарити Степанової, суворе дотримання правил поводження з пестицидами необхідно, щоб уникнути прикрих випадків отруєння, а також нанесення шкоди навколишньому середовищу і здоров'ю населення.

Правоохоронці запевнили в ході наради, що в межах своїх повноважень контролюватимуть дотримання заборони і в разі порушень будуть починати кримінальні виробництва.

Новини по темі: Асканія-Нова