3 жовтня
Завантажити ще

Мураєв заявив, що єдиний варіант для України - укладення прямих контрактів з "Газпромом"

Мураєв заявив, що єдиний варіант для України - укладення прямих контрактів з
Фото: Yevgeniy Murayev/Facebook

Лідер партії "Наші" Євген Мураєв заявив, що дефіцит газу в Україні зараз становить 5 млрд м³, а грошей на покупку відсутнього обсягу немає. Про це політик сказав в ефірі програми "Народ проти" з Наташею Влащенко на телеканалі " Україна 24 ".

"В минулому році на цей момент в підземних сховищах було 27 млрд м³ газу. Зараз - 18, з яких 3,5 млрд - це приватний газ, а 4,5 млрд - технічний газ, який не можна використовувати. При цьому нам потрібно 15 млрд м³ для комунальних теплопостачальних підприємств, які працюють для населення. І ось у нас вже дефіцит в 5 млрд м³. І плюс ще 9 млрд, яких не вистачало в минулому році. Що це означає? Щоб виконати зобов'язання по непіднятою тарифів, уряд повинен мати подушку безпеки за ціною на вчора в $10 млрд, а за ціною на сьогодні, коли ціна на газ впала, - в $5 млрд. і це не рахуючи промисловості та комунальної сфери. Де вони візьмуть ці гроші, поки невідомо ", - заявив Мураєв.

Він вважає, що єдиний варіант виходу з цієї непростої ситуації - висновок прямого контракту з "Газпромом", що дасть можливість закуповувати газ за вигідною ціною $180 за тисячу кубометрів, при цьому Мураєв відзначив, що уряд України виступає проти такої угоди.

"[Прем'єр-міністр Денис] Шмигаль сказав, що цього робити не можна. ТВЕЛи можна купувати, бітум можна купувати, а газ для населення і промисловості не можна? Промисловість при такій ціні не живе - багато галузей просто зупиняться, а решта підвищать ціни на свою продукцію, і за це заплатите все ви. з енергетикою такий же швах - більше половини енергоблоків в країні стоять через те, що немає вугілля. на Зміївської ТЕС з десяти енергоблоків працює всього один, і запасів вугілля залишилося всього на тиждень! " - попередив політик.

Новини по темі: Євген Мураєв Газпром