23 вересня
Завантажити ще

Порошенку і Гонтаревій можуть пред'явити підозри у справі Медведчука про постачання вугілля з ОРДЛО

Порошенку і Гонтаревій можуть пред'явити підозри у справі Медведчука про постачання вугілля з ОРДЛО
Фото: Микола Лазаренко/POOL/УНІАН

В рамках розслідування справи за новою підозрою на адресу депутата Віктора Медведчука буде відпрацьовуватися причетність п'ятого президента України (2014-2019) Петра Порошенка і ексглави Національного банку України Валерії Гонтаревої. Про це під час спільного з Іриною Венедиктовою брифінгу повідомив глава СБУ Іван Баканов.

- У частині питання щодо Петра Олексійовича і пані Гонтаревої. Складне питання насправді. Дійсно, за станом на сьогоднішній день ми не розголошуємо в інтересах слідства інших фігурантів. Разом з тим, з урахуванням того, що ми побачили, іншого варіанту, ніж відпрацьовувати версію причетності пана Порошенка і пані Гонтаревої до цього процесу, просто немає, - сказав Баканов на пресконференції в п'ятницю.

Глава СБУ додав,  якщо відповідні докази будуть зібрані, Баканов і Венедиктова вийдуть ще на один брифінг і повідомлять про це суспільству.

- На наступній зустрічі ми зможемо озвучити інші цікаві прізвища фігурантів цієї справи. В цілому СБУ у співпраці з Офісом генпрокурора провела серйозну кропітку роботу, - підсумував Баканов.

Журналістам на брифінгу 8 жовтня продемонстрували фрагменти записів розмов Віктора Медведчука з Дмитром Козаком і Владиславом Сурковим, де проговорюються деталі схеми поставок вугілля з ОРДЛО. У цих розмовах згадується Петро Порошенко і створюється враження, що він був в курсі про постачання, які планував налагодити Медведчук, і давав доручення, які сприяли їх реалізації. Також згадується ім'я Валерії Гонтаревої. На думку Івана Баканова, є всі підстави розслідувати причетність Порошенка і Гонтаревої до справи про організацію поставок вугілля з ОРДЛО.

Віктору Медведчуку 8 жовтня пред'явлено підозру в державній зраді і сприянні діяльності терористичної організації в зв'язку з причетністю до незаконного постачання вугілля з окупованої території в кінці 2014 - початку 2015 року.