Завантажити ще

Віцеспікер Ради Кондратюк підписалася під постановою про заборону входити в парламент без сертифіката або тесту

Віцеспікер Ради Кондратюк підписалася під постановою про заборону входити в парламент без сертифіката або тесту
Фото: facebook.com/kondratiukolena

Віце-спікер Верховної Ради Олена Кондратюк підписала пропозицію про заборону на вхід до парламенту без сертифіката або тесту. Про це увечері 7 жовтня вона повідомила в Фейсбуці.

- Без вагань підписалася під проектом Постанови ВРУ «Про додаткові заходи протидії поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19)». Суть документа дуже проста - на роботу в Раду заходимо тільки з сертифікатом про вакцинацію від COVID-19! Або це має бути від'ємний результат тестування методом ПЛР не менше ніж за 48 годин, - написала народний депутат на своїй сторінці.

На думку Кондратюк, правила повинні бути однакові для всіх: депутатів, їх помічників, працівників апарату, журналістів і відвідувачів.

6 жовтня голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький написав в своєму телеграм-каналі, що направив на розгляд до Верховної Ради проект постанови про заборону входу в парламент без сертифікату про вакцинацію хоча б однієї дозою вакцини, негативного тесту (ПЛР-тесту терміном до 72 годин або антиген тесту до 48 годин) або довідки про одужання не старші півроку.

7 жовтня в коментарі «КП в Україні» Радуцький сказав, що попросить включити проект постанови до порядку денного. В даний час збирають підписи за постанову. При цьому, скільки саме нардепів вакцинувалися, невідомо.

У четвер МОЗ України затвердив перелік професій, для яких вакцинація проти COVID-19 буде обов'язковою. Це працівники закладів освіти та органів виконавчої влади. Якщо вони не щепитимуться проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. На вакцинацію дають місяць з дня опублікування наказу.