Завантажити ще

Віктор Янукович заарештований у справі про Межигір'я - поки заочно

Віктор Янукович заарештований у справі про Межигір'я - поки заочно
Фото: Євгенія ГУСЄВА.

Вищий антикорупційний суд прийняв рішення про заочний арешт колишнього президента Віктора Януковича у справі про заволодіння резиденцією "Межигір'я". З відповідним клопотанням до ВАКС звернулися раніше НАБУ і САП. Про рішення суду стало відомо 7 жовтня з трансляції засідання, під час якого обирали запобіжний захід  збіглому експрезиденту.

- Обрати... щодо Януковича запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Після затримання і не пізніше ніж через 48 годин з моменту доставки в суд... розглянути за його участю питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміни на більш м'який запобіжний захід, - йдеться в рішенні слідчого судді.

Раніше НАБУ і САП зверталися до ВАКС з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою експрезиденту України Віктору Януковичу і його синові Олександру. Вони є підозрюваними у справі про заволодіння резиденцією "Межигір'я" шляхом зловживання своїм службовим становищем. ВАКС в кінці серпня повторно викликав Віктора Януковича в суд, але той передбачувано не з'явився.

Дії експрезидента України і його сина кваліфіковані за ч.5 ст. 191, ч.3 ст. 209 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Олександру Януковичу інкримінується також ч.5 ст.27 (пособництво) КК України.

НАБУ розслідує справу з грудня 2019 року. Матеріали кримінального провадження налічують понад 1500 томів.

Майно резиденції "Межигір'я" заарештував Печерський райсуд Києва 13 липня 2015 року (рішення підтверджене Апеляційним судом Києва 10 серпня того ж року). 1 серпня 2017 року Київський апеляційний господарський суд визнав недійсними договори, за якими резиденція "Межигір'я" вибула в 2007 році з державної власності.