21 листопада
Завантажити ще

"Слуга народу" та міністр культури рішуче засудили напад на журналістів в "Укрексімбанку": Мецгер має піти у відставку

Фото: "Слуга народу".

У партії "Слуга народу" різко засудили інцидент в "Укрексімбанку", де в кабінеті глави фінустанови Євгена Мецгера охоронці застосували силу до журналістів програми "Схеми". Про це 6 жовтня повідомляється на офіційному сайті політсили.

Депутати переконані, що всі причетні мають понести покарання відповідно до законодавства. Про це з трибуни Верховної Ради заявив голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

- Наш комітет і вся фракція СН "засуджують ганебні події, які відбулися в Укрексімбанку. Збираємо підписи під відповідними зверненнями до міліції. Вважаємо, що всі причетні до цієї ганебної історії мають понести покарання відповідно до законодавства, - зазначив Микита Потураєв.

Народний депутат Олександр Качура пояснив, що запит «Слуги народу» до поліції стосується необхідності проведення об'єктивного і неупередженого досудового розслідування кримінального провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності інтернет-видання «Радіо Свобода».

Глава фракції СН Давид Арахамія висловив упевненість, що у зв'язку з інцидентом голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер має піти у відставку.

Міністр культури Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі закликав сприяти розслідуванню "Схем", в рамках якого журналісти задали Мецгеру неприємні запитання, які спровокували конфлікт. 

- Напад на знімальну групу «Схем» главою державного банку - це, друзі, не про Європу і не про цивілізований світ. Заборона ставити неузгоджені питання, вимоги стерти запис інтерв'ю, сам тон, з яким глава державного банку спілкувався з журналістом, і, нарешті, напад. Все це неприпустимо у демократичному суспільстві, в тій Україні, про яку ми мріємо, - заявив Ткаченко.

Як журналіст за професією, як людина, яка пропрацювала на телебаченні понад 30 років, як міністр не тільки культури, а й інформаційної політики, врешті-решт як громадянин, Ткаченко зажадав від правоохоронних органів якнайшвидшого розслідування цієї справи.

- Закликаю як медійників, так і органи держвлади максимально сприяти розслідуванню, яке проводили журналісти «Схем». Світ має побачити і почути правду, за яку постраждали представники ЗМІ, - підсумував Ткаченко.

Історія питання

Журналісти програми "Схеми" записували інтерв'ю з головою правління "Укрексімбанку" четвертого жовтня. Одне з поставлених запитань не сподобалося голові правління, тож він наказав охороні "прибрати камери" і "дістати з них касети". Записи видалили, але «Схеми» відновили і оприлюднили їх. За словами глави МВС Дениса Монастирського, поліція доклала це відео до справи про напад на журналістів.

Вранці 6 жовтня дії керівництва "Укрексімбанку" засудили в Офісі президента. Глава "Укрексімбанку" Євген Мецгер після цього оголосив, що на час розслідування склав повноваження. Раніше в банку заявляли, що журналісти задали неузгоджені з прес-службою питання, відповіді на які - предмет банківської таємниці. "Схеми" звинуватили в спробі незаконного заволодіння інформацією з обмеженим доступом і порушенні стандартів журналістської етики.