6 червня
Завантажити ще

Президент Ізраїлю в Києві згадав "теплі і захоплюючі" зустрічі свого батька з Леонідом Кравчуком

Президент Ізраїлю в Києві згадав
Фото: президент.gov.ua

Президент Ізраїлю Іцхак Герцог запросив президента України Володимира Зеленського здійснити візит до Ізраїлю з нагоди святкування 30-річчя встановлення відносин між державами. Про це 5 жовтня повідомляє агентство " Інтерфакс-Україна ".

- Пане президенте, якщо у вас буде така можливість, я був би дуже радий прийняти вас з візитом в Ізраїлі. Я дуже радий, що ви принципово погодилися приїхати з нагоди цієї важливої події в історії наших країн, - сказав Герцог після зустрічі із Зеленським під час виходу до преси.

Ізраїльський лідер нагадав, що в кінці 2021 року Ізраїль і Україна будуть святкувати 30-річчя встановлення відносин.

- Я дуже добре пам'ятаю теплі і захоплюючі зустрічі між моїм батьком Хаїмом Герцогом, шостим президентом Держави Ізраїль, і Героєм України, її першим президентом Леонідом Макаровичем Кравчуком під час встановлення відносин між двома нашими державами, а також під час державного візиту президента Кравчука до Ізраїлю. Ці відносини з країною, яка є одним з великих друзів нашої країни, були дуже важливі тоді і набагато важливіші сьогодні, - вважає Герцог.

Президент Ізраїлю відзначив, що єврейський народ має славне минуле в Україні, де народилися і виросли багато єврейських релігійних і духовних лідерів, державних діячів, видатних сіоністських мислителів та діячів культури. Також він подякував уряду України за допомогу євреям під час святкування Рош ха-Шана.

Герцог вказав, що в той же час у єврейського народу були важкі і болючі сторінки історії в Україні. Він додав, що в середу разом з президентом України відвідає церемонію, присвячену 80-м роковинам розстрілів в Бабиному Яру.

- Я вважаю, що минуле веде нас до цього. Сьогодні важливо і гідно похвали, що Україна відчуває відповідальність за пам'ять, історію і культурний простір єврейської громади, яка живе тут протягом багатьох років, може, більше, ніж тисячу років. Починаючи з збереження єврейських кладовищ, що так необхідно, до створення меморіальних центрів пам'яті убитих українських євреїв, - підкреслив президент Ізраїлю.

Він звернув увагу на те, що все це є важливим підгрунтям для сміливого партнерства в боротьбі з антисемітизмом, а також для побудови спільного плідного, успішного, перспективного майбутнього. Він подякував президенту України і Верховній Раді за просування закону про протистояння і боротьбу з антисемітизмом, а також за рішення України утриматися від відвідування Дурбанської конференції.

- Ми повинні винести уроки з історії. Людство в цілому і Європа зокрема не можуть допускати проявів антисемітизму в будь-якій формі: ні в демонстраціях, ні в стиранні і запереченні історії, ні в глорифікації кривавих фігур з минулого, дії яких були мотивовані антисемітизмом і ненавистю, - вважає Герцог.

Президент висловив надію на те, що його візит в Україну сприятиме зміцненню, поглибленню, процвітанню партнерства між Україною та Ізраїлем.

ДОВІДКА

60-річний Іцхак Герцог в молодості служив у військовій розвідці Ізраїлю, потім працював секретарем в уряді прем'єра Ехуда Барака. У 2003 році його обрали в Кнесет, в 2018 році він став главою Єврейського агентства "Сохнут". У нового президента Ізраїлю троє дітей.

Його батько - Хаїм Герцог - був шостим президентом Ізраїлю.

Президент в Ізраїлі виконує, головним чином, представницькі функції, його обирає Кнесет на сім років. Заборонено одній і тій же особі займати цей пост більше ніж на один строк.