4 грудня
Завантажити ще

Саакашвілі,який об'явив голодування, попросив не надавати йому медичну допомогу після втрати свідомості

Саакашвілі,який об'явив голодування, попросив не надавати йому медичну допомогу після втрати свідомості
Фото: REUTERS/Валентин Огіренко

Міхеіл Саакашвілі продовжить голодування до свого звільнення. Про це він написав у листі, який зачитав журналістам гендиректор телеканалу "Мтаварі архі", адвокат колишнього президента Грузії Ніка Гварамія, передає Грузія Онлайн.

- Як і очікувалося, режим мене заарештував, але я залишаюся вільною людиною будучи за ґратами. Як вам напевно відомо, я оголосив голодування. Хочу, щоб ви знали - я не припиню його ні в якому разі, до тих пір, поки я і затримані через мене люди не будуть звільнені, - йдеться в листі.

Саакашвілі заявив, що голодовка триватиме до кінця його життя, щоб своєю "Знедолею підтвердити, що за Грузію варто жити і варто померти".

- Мені точно відомо, на що я йду. Не хотів доставляти гіркоту членам своєї сім'ї і близьким, але попередньо відмовився від пропозиції лікарів і від будь-яких форм медичного втручання в разі якщо я буду знаходиться в несвідомому стані, - написав експрезидент.

Голова заснованої Саакашвілі партії «Єдиний національний рух» Ніка Мелія на мітингу біля Руставської в'язниці обіцяв «до останнього подиху» боротися за звільнення експрезидента.

Міхеіла Саакашвілі затримали в Тбілісі 1 жовтня. 4 жовтня біля в'язниці в Руставі пройшла акція прихильників третього президента. За даними ЗМІ, на неї прийшли кілька тисяч чоловік, які вважають Саакашвілі політичним в'язнем.

Саакашвілі був президентом Грузії в 2004-2013 роках. Після закінчення його повноважень на нього відкрили кілька кримінальних справ, за двома з них він заочно засуджений на шість років. За даними прокуратури Грузії, Саакашвілі незаконно перетнув територію країни за кілька днів до арешту, 29 вересня. За сприяння йому заарештовані троє чоловіків.