1 червня
Завантажити ще

В ОБСЄ повідомили про погіршення ситуації на Донбасі

В ОБСЄ повідомили про погіршення ситуації на Донбасі
Фото: президент.gov.ua

Восени поточного року ситуація на Донбасі є нестабільною. Кількість порушень режиму припинення збільшилася, повідомив представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) посол Мікко Кіннунен.

- У вересні в середньому реєструється понад 250 порушень режиму припинення вогню в день. Особливу занепокоєність викликає велику кількість жертв серед цивільного населення в результаті обстрілу і стрілянини, - підкреслив Кіннунен.

За даними ОБСЄ, подібних обстрілів на Донбасі не було з літа 2020 го року, коли були вжиті заходи щодо припинення вогню. За даними місії, спостерігачі не можуть повноцінно працювати через заборон пересування на непідконтрольних Україні територіях.

- Іншою перешкодою для роботи СММ є обстріли БПЛА місії і глушіння їх сигналу, - повідомили в ОБСЄ, додавши, що Росія блокує продовження місії, що грає важливу роль для розв'язання конфлікту з 2014 року.

Раніше в українській делегації повідомили, що рішуче засуджують такі дії Російської Федерації і розглядають його в контексті інших дій Москви, спрямованих на блокування прогресу в рамках консультацій в рамках ТКГ.

Також Україна вимагає від російської сторони негайно припинити деструктивні дії відносно спостережної місії ОБСЄ, виконати всі взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських угод.

Новини по темі: ООС (АТО) ОБСЄ ООС