Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ніколя Саркозі отримав рік позбавлення волі, але до в'язниці не потрапить

Ніколя Саркозі отримав рік позбавлення волі, але до в'язниці не потрапить
Фото: Getty Images

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі отримав рік позбавлення волі. Паризький виправний суд визнав його винним у незаконному фінансуванні передвиборчої кампанії в 2012 році. Про це 30 вересня повідомив телеканал BFM TV.

Відбувати термін Саркозі буде не в тюрмі, а вдома, з електронним браслетом. Екс-президент не з'явився на заключне засідання. Суд визнав, що Саркозі продовжував передвиборні мітинги, незважаючи на те, що витрати перевищили встановлену законом межу. На кампанію було витрачено понад 42 млн євро, а можлива не більше 22 млн. Суд погодився з доводами слідства про те, що партія "Союз за народний рух", яку Саркозі в той час очолював, зібрала і витратила на передвиборчу кампанію 42,8 млн євро - в два рази більше передбаченого ліміту.

За версією слідства, PR-агентство Bygmalion виділив партії Саркозі більше 20 мільйонів євро, які потім приховали і не врахували як витрати на його президентську кампанію.

Крім Саркозі у справі проходять ще 13 осіб. Їх звинувачують у використанні підроблених документів, розтраті, приховуванні розтрати і шахрайстві. Прокурор попросив засудити їх до позбавлення волі на термін від півтора до чотирьох років умовно.

У березні Паризький суд визнав Саркозі винним в корупції і торгівлі впливом. Тоді його засудили до трьох років позбавлення волі, два з яких умовно. 66-річного екс-президента звинуватили в спробах отримання в незаконному порядку інформації від співробітника Касаційного суду Жильбера Азібера про розслідування фінансування власницею L'Oreal Ліліан Бетанкур виборчої кампанії Саркозі в 2007 році. За даними слідства, екс-президент за це обіцяв Азіберу високу посаду в Монако.

Також у Франції ведеться ще одне розслідування звинувачень на адресу Саркозі, згідно з якими він прийняв значні суми грошей на виборчу кампанію 2007 від тодішнього лідера Лівії Муаммара Каддафі. За версією слідства, мова може йти про незаконне фінансування передвиборної кампанії, злочинній змові, приховування вкрадених лівійських активів.

Ніколя Саркозі був президентом Франції з 2007 по 2012 рік. Політик балотувався на пост глави держави вдруге, але програв на виборах Франсуа Олланду. Справа про незаконне фінансування виборчої кампанії завели на нього в 2013 році. Слідство вважало, що екс-президент отримував гроші від лідера Лівії Муаммара Каддафі.