В Афганістані таліби заборонили жінкам викладати або вчитися в кабульському університеті. Таку заяву зробив новий ректор університету Мухаммад Ашраф Гайрат, призначений на цю посаду талібами, пише 28 вересня CNN. Гайрат стверджує, що це буде тимчасове обмеження.
- До тих пір, поки не буде створене справжнє ісламське середовище для всіх, жінкам не буде дозволено приходити до університетів або працювати. Іслам понад усе, - сказав він.
Гайрат додав, що університет працює над планом з навчання студенток, але не сказав, коли цей план буде представлений.
- У зв'язку з нестачею викладачів-жінок ми працюємо над планом, щоб викладачі-чоловіки могли навчати студенток через завіси в аудиторії. Таким чином, для студенток буде створене ісламське середовище для отримання освіти, - сказав ректор.
Він також заявив, то хоче зробити Кабульський університет центром, де «всі справжні мусульмани у всьому світі будуть збиратися, проводити дослідження, вчитися і ісламізувати сучасну науку».
Це не перше обмеження прав жінок після приходу до влади в Афганістані талібів. Раніше вони заборонили жінкам займати посади в уряді і заборонили дівчатам повертатися в середні школи. Також Талібан оголосив нові правила навчання для жінок в університетах - вони можуть отримати освіту окремо від чоловіків. А чоловікам таліби заборонили голити бороди. При цьому Талібан звернувся до світу з проханням дати їм 20 місяців, а вже потім судити, добре чи погано вони управляють Афганістаном.
Історія питання
Після рішення США про виведення військ з Афганістану учасники "Талібану" активізували свій наступ. На початку серпня таліби швидко завоювали найбільші міста країни, а 15 серпня увійшли в столицю - Кабул. Тоді влада Афганістану заявила про мирну передачу влади талібам, щоб уникнути кровопролиття, але в цей же день стало відомо про втечу президента країни Ашрафа Гані.
Після захоплення Кабула в аеропорту міста почалися величезні скупчення людей - громадяни почали сіяти паніку і будь-якими шляхами намагалися покинути країну. В результаті загинули десятки людей. Тим часом інші держави почали проводити термінову евакуацію своїх громадян.
На початку вересня таліби заявили про захоплення останньої провінції Афганістану - Панджер, влада якої до останнього чинила опір правлінню "Талібану". Зараз повністю держава знаходиться під управлінням талібів.