1 жовтня
Завантажити ще

Андрій Єрмак: допомогу в розслідуванні замаху на Шефіра надають США і Великобританія

Андрій Єрмак: допомогу в розслідуванні замаху на Шефіра надають США і Великобританія
Фото: президент.gov.ua

За замахом на першого помічника президента України Сергія Шефіра стояли «сили, які не хочуть реформ в Україні та очищенню країни від криміналітету». Таку думку під час ефіру програми «Свобода слова» висловив керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак.

- Моя особиста думка - стріляли не тільки у Сергія, стріляли не тільки у водія Олександра. Це були постріли в демократію і в майбутнє України. Але я хочу сказати, що ми сильні. І, безумовно, цей боягузливий «привіт» з 90-х, яким хтось спробував або залякати, або щось показати, - я думаю, що це марні спроби. Це говорить про те, що ми на правильному шляху реального реформування нашої країни, - зазначив Єрмак, додавши, що в ОП «як ніхто зацікавлені в тому, щоб цей злочин був розкритий».

При цьому політик зазначив, що ОП не є правоохоронним органом, а тому висновки щодо замовників і виконавців цього злочину повинно дати слідство.

Єрмак також повідомив, що після замаху на Шефіра багато друзів і партнерів України запропонували свою допомогу.

І сьогодні наші правоохоронці також співпрацюють з США і з Великобританією. Тому я впевнений, що ми дізнаємося, хто за цим стояв », - резюмував керівник Офісу Глави держави.

Історія питання

22 вересня невідомі відкрили стрілянину по авто першого помічника президента Володимира Зеленського Сергія Шефіра. Стрілянина велася з автомата. В результаті був поранений водій політика. Основні версії замаху на Шефіра:

  • напад, пов'язаний з державною діяльністю потерпілого,
  • тиск на вище керівництво держави,
  • дестабілізація політичної ситуації в Україні і версія за участю спецслужб іноземних держав.

Також радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що основним мотивом правоохоронці вважають політичне вбивство, з метою створити "атмосферу страху і небезпеки" для глави держави і його оточення.

Хто такий Сергій Шефір?
Хто такий Сергій Шефір?
Досьє КП

Своєю успішною кар'єрою коміка Володимир Зеленський багато в чому завдячує саме братам Шефірам - Сергію і Борису. Саме вони, як уже успішні автори жартів і співорганізатори КВН в Кривому Розі, в середині 90-тих помітили Зеленського. Молодий хлопець сподобався Шефірам та вони його запросили в команду Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит». Так зав'язалася їхня дружба і співпраця, яка переросла в створення команди, а потім і медіакомпанії «95-квартал». Шефіри продюсували практично всі фільми за участю Володимира Зеленського, включаючи і гучний, доленосний «Слуга народу».

Зеленський з Шефірами настільки дружні, що навіть купували нерухомість по сусідству або навіть на двох. Наприклад, столична квартира в центрі міста, площею 254 кв.м. записана на Володимира Зеленського (25%) і братів Шефірів (75%). По сусідству з Шефірами у Зеленського був будинок в Іванковичах, який він продав ... дружині народного депутата Юрія Кисіля. Цікавий момент, що у Киселя помічником за трудовим договором працює син Сергія Шефіра Микита.

Шефіри вели Зеленського до перемоги на президентських виборах. Були активними учасниками виборчого штабу. Коли Зеленський переміг, постало питання про кадрові призначення. Подейкували, що саме Сергій Шефір мав би стати головою Офісу президента. Але в останній момент все перегралося: на чолі свого Офісу Зеленський призначив Андрія Богдана, а друг Сергій Шефір 21 травня 2019 року сталв першим помічником президента.

Нинішня посада Сергія Шефіра взагалі-то не передбачає особливої ​​публічності та впливовості. Виключно апаратна посада. Практично всі попередники Сергія Шефіра, крім Олександра Разумкова (першого помічника президента Леоніда Кучми, батька нинішнього спікера Дмитра Разумкова) були «апаратниками» і не втручалися у велику політику. Сергій Шефір в Офісі президента Володимира Зеленського - дуже впливова фігура. Через нього можна вирішити багато питань, домогтися аудієнції у глави держави. За наявною інформацією, основна місія Сергія Шефіра на Банковій - контакти і діалог з великим капіталом, кадрові призначення (на регіональному рівні та держпідприємства).

- Я спілкуюся з великою кількістю людей. В тому числі, і з представниками великого бізнесу. Я надаю президенту адекватну картину того, як ту чи іншу ситуацію сприймають в різних бізнес-колах, - говорив в інтерв'ю «Новому часу» Шефір. - У мою компетенцію входять завдання, які переді мною ставить президент. Один з напрямків моєї роботи - вивчити ситуацію, зрозуміти проблему, якщо вона є, проаналізувати різні точки зору, експертні оцінки та запропонувати можливі рішення.

Нібито Сергій Шефір також займається питаннями енергетики. В «вільний» час наставляє Зеленського. До слова, в одному зі своїх нечисленних інтерв'ю Сергій Шефір зізнавався, що «моє завдання, крім основної роботи, в тому, щоб Володимир Зеленський в політиці залишався людиною».