Завантажити ще

Генпрокурор Венедиктова назвала диверсії основною причиною вибухів на складах з боєприпасами у 2015-2018-х роках

Генпрокурор Венедиктова назвала диверсії основною причиною вибухів на складах з боєприпасами у 2015-2018-х роках
Фото: facebook.com/serega.misura

Диверсії є причинами вибухів на складах з боєприпасами в Україні. Про це генпрокурор Ірина Венедиктова повідомила на четверту річницю вибухів у Калинівці.

"Версія вчинення вибуху на 48-му арсеналі шляхом проникнення сторонньої особи на територію частини й установка вибухового пристрою підтверджується отриманими доказами і висновками вже отриманих та долучених до матеріалів провадження судових експертиз, протоколами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, допитів свідків та оглядів", - написала вона в своєму Фейсбуці.

Венедиктова назвала головними підозрюваними "диверсійно-розвідувальні групи РФ" або "терористичні організації « "ДНР" і "ЛНР" .

Наразі українські прокурори й слідчі чекають на відповідь від Чехії щодо вибухів на складах з боєприпасами, які відбулися у жовтні та грудні 2014 року під Врбетіце.

Притягнення до відповідальності українських військовослужбовців за вибухи у 2015-2018-х роках Ірина Венедиктова пояснила тим, що службова недбалість та бездіяльність призвели до більш тяжких наслідків - пожеж і вибухів на складах. Наприклад, розташування військової техніки на неналежній відстані.

Вибухи боєприпасів на складах у Калинівці Вінницької області сталися 27 вересня 2017 року. 29 жовтня 2015 року відбулися вибухи на складі боєприпасів в Сватове Луганської області, 23 березня 2017 року - в Балаклії Харківської області, 9 жовтня 2018-го - в Ічні Чернігівської області.