21 липня
Завантажити ще

Суд розгляне позов Тупицького про скасування відбору суддів КСУ за квотою президента

Суд розгляне позов Тупицького про скасування відбору суддів КСУ за квотою президента
Фото: OASK


До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов від відсторонених глави Конституційного суду Олександра Тупицького та судді Олександра Касмініна з вимогою зняти з сайту Офісу президента оголошення про конкурс на посаду судді КСУ за квотою президента. Цю заяву суд прийняв на розгляд. Про це повідомляється на сайті відомства.

"Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом до Офісу президента і конкурсної комісії для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає президент України. Позивачі - Олександр Тупицький і Олександр Касмінін, треті особи - президент Володимир Зеленський і Конституційний Суд України", - зазначено у повідомленні суду.

Як відзначили в ОАСК, Тупицький і Касмінін вимагають визнати протиправним і скасувати рішення конкурсної комісії від 20.08.2021, яким було вирішено затвердити оголошення про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді КСУ за квотою президента.

"Позивачі також оскаржують дії конкурсної комісії та Офісу президента з розміщення зазначеного оголошення на веб-сайті офіційного інтернет-представництва президента України і просять суд зобов'язати конкурсну комісію відкликати це оголошення", - підкреслили у відомстві.

Йдеться про указ, який президент Володимир Зеленський підписав 17 серпня. Він передбачає проведення конкурсу з відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду України за квотою президента. Оголошення про проведення конкурсу було розміщено на офіційному сайті президента. До складу конкурсної комісії увійшли сім осіб: три міжнародних експерта і четверо українських юристів. Якщо комісія не рекомендує жодного кандидата або не набере необхідної кількості кандидатур, в такому випадку буде проведено новий або додатковий конкурс.