Завантажити ще

На Банковій обіцяють не підписувати закон про олігархів до проведення його експертизи

На Банковій обіцяють не підписувати закон про олігархів до проведення його експертизи
Фото: президент.gov.ua

В Офісі президента вивчать ситуацію з юридичної колізією в прийнятому напередодні Верховною Радою законопроекту про деолігархізацію. Глава держави підпише закон тільки після його експертизи. Про це 24 вересня повідомляє телеграм-канал "КП" в Україні".

- Жоден документ президент не підписує «наосліп», - повідомило джерело «КП" в Україні» в Офісі президента. - Буде експертиза. Якщо стане зрозуміло, що законопроект потрібно переголосовувати - його переголосують. У будь-якому випадку курс Володимира Олександровича на деолігархіхацію країни незмінний.

24 вересня, наступного дня після прийняття "закону про олігархів" у другому читанні (воно проходило за прискореною спецпроцедурою без розгляду правок у сесійній залі), з'ясувалося, що до законопроекту включили взаємовиключні правки. У поточній редакції право формувати реєстр олігархів отримали одночасно і РНБО, і НАЗК. Профільний комітет Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки у зв'язку з цим рекомендував провести повторне голосування за статтю 5 закону, де міститься ця колізія.

Верховна Рада 23 вересня прийняла законопроект №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаних із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вага в суспільному житті (олігархів)" в другому читанні 279-ма голосами "за".