19 травня
Завантажити ще

Всі тендери на закупівлю ноутбуків для вчителів перевірять через можливе шахрайство

Всі тендери на закупівлю ноутбуків для вчителів перевірять через можливе шахрайство
Фото: facebook.com/mykhailofedorov.com.ua

По тендерах із закупівлі ноутбуків для вчителів розпочали документальну перевірку.  Про це повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

- Ми запідозрили корупційну змову у закупівлях ноутбуків для вчителів на 300 млн гривень. Всі тендери наразі проходять перевірку документів. Експертиза буде проведена протягом тижня. Зараз вони залишаються активними, - написав він у Фейсбуці за результатами брифінгу, проведеного разом з представниками СБУ та Міністерства освіти й науки.

За словами Федорова, шахраї, представляючись представниками членів Кабміну, почали домовлятися про розподіл по областях переможців закупівель для отримання 30% "відкатів". Зі схеми організатори могли отримати 300 мільйонів гривень, заявив віце-прем'єр. Михайло Федоров повідомив, що побачити корупційну змову допоміг створений публічний дашборд.

- За його допомогою вже викрили зловживання субвенцією: знайшли і скасували тендери, які були написані під конкретного постачальника. Завдяки цьому зберегли 8 000 000 гривень державі, - підсумував міністр.

Субвенція "Ноутбук кожному вчителю" - ініціатива, яка повинна допомогти зробити процес навчання більш сучасним та доступним. На неї виділено 980 мільйонів гривень з держбюджету. Згідно з дашбордом на сайті Мінціфри, держава планує закупити 60 562 ноутбуків для вчителів у 2021 році. 58 068 торгів вже оголошено.

Новини по темі: тендер шахрайство