Завантажити ще

У Києві відкрили мурал наймолодшому Герою України, відомому як Запорізький месник

У Києві відкрили мурал наймолодшому Герою України, відомому як Запорізький месник
Фото: facebook.com/kyivmunguard

У Києві на вулиці Ярославській, 17, відкрили мурал наймолодшому Герою України - 19-річному солдату Національної гвардії Роману Гломбі. Він родом із Івано-Франківської області, також відомий як Запорізький месник. Про це розповіли у Нацгвардії.

- Цей мурал — можливість розповісти справжню історію реального 19-річного хлопця, строковика Нацгвардії, який вже у перші місяці повномасштабного вторгнення Росії на територію України відзначився майстерністю у знищенні з ПЗРК «Ігла» ворожої авіації та ракет під час боїв у Запорізькій області. Воїн продовжує боронити нашу країну, - сказано у повідомленні.

На муралі зображений Запорізький месник, який нанизує на голку збиті ворожі літаки. Відкриття муралу ініціювала команда Charity Hub, до неї долучився лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя. Під час презентації муралу музикант анонсував відкриття збору на 3 млн гривень на ударні та розвідувальні дрони для бригад «Гвардії наступу».

20 червня 2022 року Роману Гломбі присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка". Орден він отримав із рук президента 24 вересня того ж року. До того нацгвардійця нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня. За час війни Роман знищив сім російських літаків та крилату ракету.