0

Українська збірна почала чемпіонат Європи з плавання з перемоги

Наразі у Римі проходить чемпіонат Європи з водних видів спорту. І українські плавчині зуміли розпочати його дуже успішно, стартувавши з золота в артистичному плаванні. Що стало історичним досягненням для нашої збірної.

Поділили подіум з українками збірні Італії (90.3772 бали) і Франції (88.0093 бали), які зайняли другу і третю сходинки відповідно.

- Впевненою перемогою у технічній групі з сумою балів 92, 5106 відкрили континентальну першість наші представниці в артистичному плаванні Марта Федіна, Владислава Алексієва, Марина Алексієва, Вероніка Гришко, Олеся Дерев’янченко, Ангеліна Овчиннікова, Валерія Тищенко, Анастасія Шмоніна, - зазначає НОК України та олімпійська команда на своїй сторінці у Facebook.

Вигране золото стало історичним для національної збірної України з плавання. Адже українські плавчині вперше в історії зуміли вибороти золоту медаль саме у цьому виді програми змагань на чемпіонатах Європи. Раніше українки брали у цій дисципліні срібло. Було це у 2016-му, 2018-му та 2021-му роках.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту триватиме до 21 серпня. По ходу турніру визначаться переможці у таких дисциплінах, як стрибки в воду, плавання в басейні та плавання на відкритій воді.