Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Українські полярники показали підводний світ Антарктики

Українські полярники показали підводний світ Антарктики
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники вперше відібрали зразки морської фауни з дна Південного океану. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

- На нашому науковому судні “Ноосфера”, що нині перебуває в Антарктиці, стартувало нове міжнародне дослідження. У межах співпраці польських та українських вчених вперше було відібрано зразки морської фауни з дна Південного океану, - сказано в фейсбуці науковців.

Зразки морської фауни відібрали за допомогою спеціального придонного трала в протоці Пенола в районі станції “Академік Вернадський” на трьох різних глибинах.

- На глибині 250 м переважали губки, великі морські зірки і голотурії (їх ще називають морські огірки через схожість форми); на глибині 200 м найчастіше траплялися середні за розміром види морських зірок, равлики, великі багатощетинкові черви та офіури (також мають назву змієхвістки через своєрідний спосіб пересування: коли вони повзуть дном, їхні промені звиваються, як змії); на глибині 120 м були зібрані різні види голкошкірих та колонії малорухомих видів мохуваток, - розповіли полярники.

Зразки зберігатимуться на судні в спеціальних морозильних камерах. Після доправки в лабораторію на “великій землі” науковці робитимуть виділення та сіквенс (прочитання) генетичного коду відібраних організмів та вивчатимуть, скільки металу є в їхніх мінеральних скелетах. Вміст металів у скелетах тварин вивчають тому, що зміна клімату призводить до підвищення температури морської води та її окислення. У таких умовах тварини починають набагато інтенсивніше вбирати в себе метали й відкладати їх у скелетних елементах. Забруднений металами скелет слабшає. 

- Тож завдяки цим дослідженням вчені зможуть оцінити чутливість/стійкість водних безхребетних до зміни хімічного складу Південного океану та виявити групи, яким в першу чергу загрожують наслідки кліматичних змін в Антарктиці, - пояснили в антарктичному центрі.