Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Україна повернула 17-річного хлопця, якого примусово вивезли до РФ

Україна повернула 17-річного хлопця, якого примусово вивезли до РФ
Фото: t.me/Микола_Кулеба

На підконтрольну Україні територію вдалося повернути 17-річного парубка з тимчасової окупації. Про це повідомив голова Херсонської обласної адміністрації Олександр Прокудін.

- Два роки неповнолітньому хлопцеві довелося жити в окупації та ходити до російської школи. Більше юнака лякало, що після так званої юнармії росіяни змусять його воювати проти Батьківщини. Тепер йому вже сімнадцять. Весь цей час молодик продовжував сподіватися на повернення в Україну, – сказав він.

Прокудін розповів, що повернути юнака вдалося завдяки зусиллям волонтерської організації Save Ukraine. Зараз він у безпеці разом зі своєю сім'єю, де його підтримують медичні фахівці та психологи.

Зі свого боку засновник і керівник благодійної організації Save Ukraine Микола Кулеба повідомив, що до українських дітей росіяни ставилися як до розумово відсталих, через те що вони були нездатні засвоїти російську навчальну програму. Він зазначив, що дітям проводили "Розмови про важливе", навчали військовій справі, включаючи розбирання та складання автомата Калашнікова.

  • 29 березня з тимчасово окупованої території Херсонської області вдалося повернути ще трьох дітей. Це хлопчики п'яти, 11 та 14 років.
  • 22 березня вдалося повернути ще п'ятьох дітей із тимчасово окупованих територій. Діти, що повернулися - це трирічні сестрички, 6-річний хлопчик і 10-річна дівчинка, - з дитбудинків.
  • 14 березня із тимчасово захопленої росіянами території Херсонської області вивезли ще трьох дітей. Їх змушували відвідувати російську школу, і через постійний тиск сім'я практично не покидала будинок.