Присяжні федерального суду в Сан-Франциско дійшли висновку, що Ілон Маск свідомо вводив в оману акціонерів Twitter під час спроб переглянути умови угоди щодо купівлі компанії в 2022 році. Про це пише Bloomberg.
Колегія з восьми людей вирішила, що публікації Маска в соцмережах, включаючи повідомлення від 13 травня 2022 року про "тимчасову паузу" угоди через нібито велику кількість фейкових акаунтів, були частиною продуманої стратегії. На думку присяжних, таким чином він намагався вплинути на вартість акцій і досягти вигідніших умов купівлі.
З чотирьох пред'явлених звинувачень у шахрайстві два були відхилені, а два визнані обґрунтованими. Розмір можливих компенсацій наразі не визначено – його встановлять пізніше, коли інвестори подадуть індивідуальні позови. За оцінкою адвоката Марка Моламфі, сумарні виплати можуть сягнути 2,6 мільярда доларів.
Навіть така велика сума навряд чи серйозно позначиться на фінансовому становищі Маска - станом на 20 березня його статки оцінювалися в 661,1 мільярда доларів. Спочатку саме Маск запропонував придбати Twitter за 44 мільярди доларів, проте пізніше почав публічно ставити під сумнів угоду, вказуючи на наявність роботів та недостовірність звітності компанії.
На тлі цих заяв акції Twitter знизилися до 32,52 долара - приблизно на 40% нижче за заявлену ціну викупу. Після того, як компанія звернулася до суду, бізнесмен у результаті погодився завершити угоду за первісною ціною - 54,20 долара за акцію. У ході розгляду Маск пояснив своє рішення побоюваннями щодо упередженого ставлення судді до Делавера. Він також наполягав, що керівництво Twitter вводило його в оману щодо реальної кількості фейкових облікових записів.
Коментуючи резонансний твіт про "призупинення" угоди, Маск визнав, що він міг бути не вдалим. При цьому він наголосив, що безпосередньо не заявляв про повне припинення угоди.