7 сiчня
Завантажити ще

7 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

7 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
Фото: acc.cv.ua

7 січня відзначають Міжнародний день програмістів. Віряни святкують сьогодні Собор святого Івана Хрестителя. До Нового року залишилося 358 днів.

Яке сьогодні церковне свято

7 січня в церковному календарі – Собор святого Івана Хрестителя. Це свято присвячене святому Івану Хрестителю, який був Пророком і Предтечею Господа нашого Ісуса Христа. Цього дня православні християни вшановують пам'ять св. Івана Хрестителя, який хрестив Ісуса в річці Йордан та проповідував покаяння. Свято має велике духовне значення і є нагодою для вірян згадати життя і подвиги святого Івана, а також задуматися над важливістю покаяння та духовного очищення.

Що не можна сьогодні робити

  • Не слід приймати подарунки.
  • Забороняється займатися домашніми справами.
  • Не можна лаятися, лихословити.

Народні прикмети і традиції на 7 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: туманна погода — до великого врожаю зернових, повний місяць — навесні почнуться повені, ясна і холодна погода — до посушливого літа, а якщо похмуро і сніжно — буде багатий урожай. Серед наших предків існувало також повір'я, якщо цього дня побачити у будинку мишу, то варто очікувати поповнення в родині.

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

Як назвати дитину, яка народилася 7 січня

Сьогодні іменини святкують Афанасій, Василь та Іван. Талісманом людини, народженої 7 січня, є яшма. Лікувальні властивості цього каменю залежать від його кольору. Так, біла яшма допомагає зміцнити серце, а зелена — покращити зір.

Історичні події 7 січня

1714 — британець Генрі Мілль запатентував друкарську машинку (яка ніколи не була прийнята до виробництва).

1785 — француз Жан-П'єр Бланшар і американець Джон Джеффріс на повітряній кулі перелетіли з британського Дувра до французького Кале.

1839 — день народження фотографії. Франсуа Араго під час засідання Французької академії наук детально розповів перший в історії людства оптико-хімічний спосіб отримання зображення.

1887 — американець Томас Стівенс із Сан-Франциско завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Почавши мандрівку у квітні 1884 року, відчайдух проїхав 13 500 миль.

1919 — після переходу влади від Директорії до червоноармійських загонів в Житомирі та навколишніх містечках почалися єврейські погроми, що тривали тиждень.

1924 — в Одеській окрузі під час різдвяних торгів відбулися єврейські погроми, які проходили під антирадянськими і антисемітськими гаслами, що перекинулися і на Ольвіополь.

1927 — зроблений перший трансатлантичний телефонний дзвінок з Нью-Йорка у Лондон.

1929 — у Нью-Йорку молоко вперше у світі почали продавати в картонних пакетах.

1949 — офіційно ліквідовано концтабір у Явожні, започаткований ухвалою Політбюро ЦК ПОРП як транзитний табір для українців, запідозрених у зв'язках з ОУН та УПА, і створений на базі філії німецького концтабору Аушвіц, який перепрофілювали у «табір праці». У 1947—1949 рр. в концтаборі померло або закатовано понад 160 українців.

1953 — президент США Гаррі Трумен оголосив про наявність у Сполучених Штатів водневої бомби.

1979 — вторгнення в'єтнамських військ скинуло режим червоних кхмерів у Камбоджі та припинило організований останніми геноцид.

1980 — Індіра Ганді знов стає прем'єр-міністром Індії.

1989 — наслідний принц Японії Акіхіто проголошений новим імператором. В Японії настала нова ера Хейсей.

1992 — телефонна компанія AT&T випустила перший відеотелефон. Він коштував 1499 доларів.

1999 — у Сенаті США почалися слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона, якого звинуватили у брехні під присягою про стосунки з Монікою Левінскі.

2015 — теракт у Парижі: двоє озброєних ісламських терористів в масках напали на редакцію сатиричного журналу Сharlie Ebdo і вбили 12 осіб. Наступного дня їх спільники знову вбили невинних. Тільки через два дні терористи були оточені загонами поліції і застрелені під час штурму.