Українська команда флагмана науково-дослідницького флоту криголама "Ноосфера" показала дивовижний захід сонця. За словами метеоролога Анжеліки Ганчук, таку природну красу створюють високо-купчасті хмари (Altocumulus). Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
- Коли Сонце опускається нижче горизонту, його промені проходять через товстий шар атмосфери. Синє світло розсіюється, і на передній план виходять теплі кольори — червоний, помаранчевий і рожевий. Високо-купчасті хмари, що розташовані на висоті 2–7 км, ідеально захоплюють ці відтінки, створюючи багатобарвне «полотно» на небі, - пояснила дослідниця.
Хмари Altocumulus нагадують " лусочки" або хвилясті поля, які підсилюють відчуття руху та глибини під час заходу Сонця. Іноді краї хмар можуть світитися білим чи сріблястим, створюючи ефект "підсвічування". Коли сонячне світло проникає крізь розриви між хмарами, виникають промені, схожі на "небесні прожектори".
Окрім того, Altocumulus на заході Сонця не лише дарують чудовий пейзаж, але й можуть бути сигналом зміни погоди. Їх яскравий вигляд і поступове згущення свідчать про наближення фронту, який може принести дощ наступного дня.