На цей захід з нетерпінням чекали як діти, так і їхні батьки. Наближається День святого Миколая, і у дитячих садках нарешті розпочався сезон святкових ранків. Про те, які майстер-класи для малечі у тренді, якою має бути борода у Миколая, а також як костюми сучасних героїв витіснили «зайчиків» і «лисичок» – у матеріалі Коротко про.
Вивчити вірш, слова кількох пісеньок, в тому числі іноземною мовою, простенький танець і свою роль у невеличкій виставі. Саме так готуються діти до святкового ранку в «рідному» дитячому садку.
Сценарій свята зазвичай стандартний. Спочатку малеча виконує кілька пісень, і коли трохи звикне до сцени чи залу, де проходить свято, і глядачів-батьків (якщо вони є), тоді хором кличе святого Миколая. Дідусь з бородою, звісно, приходить, вітається з дітьми, сідає на відведений йому стілець, слухає дитячі віршики, пісеньки, а опісля роздає подарунки. І фотографується з усіма охочими.
Занадто просто для сучасних дітей? Погоджуємося. Більш того, такої ж думки і самі вихователі. Тому все частіше на святі влаштовують різноманітні майстер-класи. Тематика залежить від бажання та можливостей батьків, а також вікової категорії дітей. Наприклад, цього року чотирирічна донька авторки тексту виготовляла насипну ялинку з кольорового піску. Торік – розмальовувала дерев’яну ялинкову іграшку.
- Діти середніх і молодших груп розмальовують глиняні прикраси на ялинку, пряники, виготовляють з ялинкових гілок різдвяні віночки, - розповідає Коротко про вихователька одного з дитячих садочків Марина. – Я вам більше скажу: між садками навіть існує певна конкуренція з цими майстер-класами. Так, вихователі змагаються у тому, хто цікавіше придумає, хто краще організує. Те ж саме стосується Миколая. «А наш Миколай має справжню бороду, а не синтетичну, як ваш». Я сама не раз чула такі слова від працівників інших дитячих садків. Всюди є конкуренція, зокрема і серед дитячих садків.
Щодо подарунків нібито від Миколая, то тут вирішальне слово кажуть батьки дітей. Хтось може оплатити тільки 100 грн на невеличку коробочку з простенькими цукерками, а комусь мало здати і 400 грн на великий та гарно оформлений подарунок.
- У нашому садочку взагалі вирішили відмовитися від подарунків, але батьки все-таки наполягали, що самі будуть займатися купівлею солодких сюрпризів, - продовжує розповідати Марина. – Знаю, що в приватних садках такої проблеми немає: здали гроші на свято, і організатори все роблять самостійно. У державних садках інколи заміть подарунків діти отримують те, що змайстрували власними руками на майстер-класі.
Починають поступово відмовлятися дитячі садки і від карнавалу, тобто обов’язкових костюмів «лисичок» і «зайчиків».
- У нашому садку вихователі спростили життя батькам і дозволили прийти на свято в святковому одязі, - розповідає Коротко про мама 4-річної Ангеліни Софія. – І, повірте, всі аж видихнули з полегшенням.
Менше пощастило тим батькам, дітям яких треба костюм для тої чи іншої сценки на святі.
- Приходять батьки з дітьми обирати наряд: дитина хоче, наприклад, бути супергероєм, а за сценарієм від вихователів треба підібрати костюм "грибочка" чи "зірки", - ділиться секретами роботи власниця студії прокату карнавальних та вечірніх костюмів Валентина. - Одразу сльози в дитини, нерви у мами…
Сучасним дітлахам подавай костюм не того ж «грибочка», а Дедпула, Людини-Павука, Гаррі Поттера, Ельзи з «Крижаного серця».
- Цього року серед дівчат якийсь бум на принцес, - розповідає Валентина. – Більшість хочуть пишну сукню, з короною. Торік було навпаки: всі дівчатка вимагали костюм похмурої Венздей. Хлопці більш консервативні: всі як один хочуть бути супергероями.
Дізнавшись про вподобання сучасних дітлахів, одразу згадалися наші рідні «зайчики» і «сніжинки». Пам’ятаєте, як мами вечорами готували такий костюм з того, що знайшлося? Зараз такі простенькі костюми з пришитим «дощиком» вже не в моді. Дитячий карнавальний костюм має бути яскравим, з якісним пошиттям (щоб і зручно, і не парив), щедро прикрашений блискітками, з додатковими аксесуарами.
«Ельза», «Дедпул» чи «Грибочок» - головне, аби на святі дитина була щаслива. Адже часто підготовка до святкового ранку супроводжується стресом та хвилюваннями, наче перед екзаменом. Буває і таке, що малюк вже й не хоче того свята, зустрічі з Миколаєм, подарунка. Тому ось кілька порад батькам: