26 грудня
Завантажити ще

Шахраї у приватних повідомленнях вимагають кошти за допомогу в обміні полонених

Шахраї у приватних повідомленнях вимагають кошти за допомогу в обміні полонених
Фото: t.me/Koord_shtab

Шахраї створюють нові схеми виманювання коштів у родин полонених та зниклих безвісти. Про це попередив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

- Увага! Злочинці звертаються через приватні повідомлення і пропонують фальшиві витяги нібито «з баз даних» офіційних органів. Родинам пропонують зв’язуватися з шахраями нібито для внесення прізвища полоненого до списку для подальшого обміну. У випадку «позитивного відгуку» пропонується «офіційний рахунок», на який родина має сплатити чималі кошти за начебто допомогу в обміні, — розповіли у  штабі.

Як свідчення «офіційності» шахраї наводять посилання на сайти реальних організацій, до яких не мають жодного стосунку.

- Зазначимо: це чергова шахрайська схема, розрахована на непростий емоційний стан родичів військовополонених. Будьте пильними, щоб не стати жертвою аферистів, — закликали в відомстві.

У пресслужбі нагадали, що питанням звільнення військовополонених в Україні займається лише Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Про випадки спроб впливу з боку шахраїв потрібно негайно повідомляти правоохоронні органи.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими утворено 11 березня 2022 року згідно з постановою Кабінету міністрів. Відомство створено при Головному управлінні розвідки Міністерства оборони.

  • Останній обмін полоненими відбувся між Росією та Україною 19 жовтня. На підконтрольну Києву територію повернулося 95 осіб, зокрема правозахисник Максим Буткевич.
  • 31 жовтня Мінсоцполітики попередило, що шахраї почали розсилати фейкові повідомлення про можливість отримати 1000 гривень від держави — так звану "тисячу Зеленського".