21 грудня
Завантажити ще

Вчені запустили у космос перший у світі дерев’яний супутник

Вчені запустили у космос перший у світі дерев’яний супутник
Фото: gettyimages.com

Науковці відправили у космос перший у світі дерев’яний супутник - LignoSat. Його розробили науковці Кіотського університету і будівельної компанії Sumitomo Forestry, повідомляє CNN.

Відправка супутника відбулась у рамках раннього випробування використання деревини в дослідженні Місяця та Марса. Він виготовлений з магнолії великолистої, яка росте в Японії, без шурупів та клею. Його розмір – не більше за долоню. LignoSat має продемонструвати космічний потенціал відновлюваного матеріалу для дослідження життя в космосі.

Спочатку супутник доставлять на Міжнародну космічну станцію в рамках місії SpaceX. Потім його виведуть на орбіту на висоті близько 400 кілометрів над Землею.

LignoSat є першим кроком до втілення 50-річного плану посадки дерев і зведення дерев'яних будинків на Місяці та Марсі, розробленого японськими вченими. Він необхідний, щоб довести, що деревина підходить для перебування у космосі.

- На початку 1900-х років літаки робили з дерева. Дерев'яний супутник теж має бути цілком придатним, – зазначив професор Кіотського університету Кодзі Мурата.

Він вважає, що деревина у космосі буде довговічнішою, ніж на Землі, адже там немає води та кисню, через які вона могла б згнити або зайнятися. Вчений також стверджує, що супутник з дерева мінімізує вплив на навколишнє середовище, адже виведені з експлуатації металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час входження в атмосферу.  

Планується, що LignoSat буде перебувати на орбіті протягом шести місяців. Електронні компоненти на його борту вимірюватимуть, як деревина витримує екстремальні умови космосу. Там температура коливається від -100 до 100℃ кожні 45 хвилин, коли супутник рухається від темряви до сонячного світла.

LignoSat також вимірюватиме здатність деревини зменшувати вплив космічної радіації на напівпровідники.

Новини по темі: супутник Космос