21 листопада
Завантажити ще

Українські полярники показали, як писали радіодиктант в Антарктиці

Українські полярники показали, як писали радіодиктант в Антарктиці
Фото: facebook.com/@AntarcticCenter

Полярники та полярниці 29-ї Української антарктичної експедиції долучилися до Радіодиктанту національної єдності. Хоч на станції “Академік Вернадський” у цей час була п'ята година ранку, більшість команди писала текст “Магія голосу” разом з Україною та усім світом. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Полярники розповіли, що для диктанту заздалегідь підготували спеціальні листочки, на яких поставили печатки станції з датою. А в кухаря Назарія Цюпки була навіть тематична ручка - з пінгвіном. Для написання зимівники зібралися в їдальні, де розміщена українська символіка. Усі були вбрані у вишиванки: хтось у традиційні, а хтось в особливі антарктичні - з пінгвінами та китами.

Щоправда, в останній момент озонометристу Сергію Якущенку довелося “переїхати” писати диктант до свого офісу, адже погода зробила йому “подарунок” у вигляді багаторазових вимірювань рівня озону замість традиційних п'яти. Загалом полярники відзначили, що текст був досить складним, але цікавим. Впоратися з непростою пунктуацією дозволило неспішне та виразне читання Павла Вишебаби.

- Троє учасників - лікарка Іванна Котурбаш, кухар Назарій Цюпка та геофізик Олександр Богомаз – відправили свої роботи на перевірку. А деякі зимівники вже зрозуміли, що допустили чимало помилок. Але головне – це відчуття спільності під час написання, адже радіодиктант став одним із символів, що об'єднує українців по всій планеті, - йдеться у повідомленні.

  • До Дня української писемності та мови відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який щороку проводить "Суспільне" на своїх платформах. У 2024-му автором диктанту "Магія голосу" стала письменниця Оксана Забужко, а в прямому ефірі його зачитав поет та військовий Павло Вишебаба. 
  • Журналісти Коротко про написали про відомих людей, які взяли участь у радіодиктанті.