21 грудня
Завантажити ще

У Києві вже четверо померлих від гарячки Західного Нілу

У Києві вже четверо померлих від гарячки Західного Нілу
Фото: antikor.com.ua

У різних регіонах України вже впродовж кількох місяців фіксують випадки захворювання на небезпечну інфекцію - гарячку Західного Нілу. Зокрема, у Києві на лікуванні перебуває 17 пацієнтів, а кількість летальних випадків у столиці зросла до чотирьох. Заслужений лікар України Ольга Богомолець в ефірі Вечір.LIVE розповіла про загрози та ризики, які несе це захворювання. Зокрема, вона зазначила, що в Україні комахи уже переносять збудники тих же хвороб, що вирують і в Африці.

За словами лікаря, гарячка Західного Нілу є небезпечнішою для українців, ніж COVID-19. Комахи передають інфекцію своїм поколінням теж, тому позбутися її не так просто.

- Сьогодні комахи, які є в Україні, переносять, і мало того, що найбільш неприємно, що комаха після того, як вкусила людину й інфікувала її, то передає цю інфекцію своїм наступним поколінням. Тобто не так легко їх позбутися, - пояснила лікар.

Богомолець додала, що українці, які проживають у низькій місцевості чи в кого є підвальні приміщення, мають дезінфікувати житло, щоб вберегтися від укусів. Також вона зазначила, що на відміну від COVID-19, лихоманка несе серйозні загрози для інфікованого.

- Власне з легенями немає проблем. Розвивається енцефаліт та менінгоенцефаліт - мозкові порушення, запалення. Після того, як в Києві вчора було діагностовано 17 випадків, четверо було померлих вже, і, на жаль, після менінгоенцефаліту відновлення іде значно довше і значно складніше, ніж після запалення легень, тому що головні функції когнітивні, вони також можуть порушуватися, - попередила лікар.

Попри це, інфікованим пацієнтам надали необхідну допомогу, і більшість з них вже вилікувались. Втім лікар попередила, що такі випадки будуть зростати і українцям варто обов'язково бути уважними щодо змін свого самопочуття після укусу.

Геморагічна гарячка Західного Нілу - це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів. Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках - запалення мозку та його оболонок. Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени.

  • 30 серпня стало відомо, що з початку червня до столичних лікарень госпіталізували 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом, з яких троє померли. 
  • 28 серпня в Умані зафіксували першу смерть від лихоманки Західного Нілу. Помер 65-річний чоловік, якого лікували у Києві, там і встановили остаточний діагноз.