Завантажити ще

Штрафи-сюрпризи для туристів: у Італії за морозиво, у Єгипті - за фото поліцейського

Штрафи-сюрпризи для туристів: у Італії за морозиво, у Єгипті - за фото поліцейського
Фото: ФБ Римський Колізей

Нещодавно влада Італії затримала 19-річного громадянина України, який вирішив видряпати на стіні римського Колізею своє ім'я. За спробу автографа на 2000-річній реліквії світової культурної спадщини українцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 6 місяців до 3 років та адміністративний штраф у розмірі до 10 тисяч євро. За що ще можуть поплатитись туристи під час відпочинку і не тільки в Європі – розповідає Коротко про.

Італія штрафує за історію та екологію

Жителі країни-«чобітка», звісно, ​​раді туристам, але зізнаються, що останнім часом почали втомлюватися від них. Точніше, від поведінки мандрівників, впевнених, що їм можна робити все що заманеться, адже вони заплатили гроші. У результаті Італія (та й інші популярні у туристів країни) страждає на багато більші суми. Тому й запроваджено правила перебування, а за їх порушення – суворі штрафи.

Наприклад, крім заборони дряпати Колізей та будь-які інші історичні місця, в Італії заборонено годувати голубів в ареалі пам'яток історії та архітектури. Просто послід птахів забруднює площі і пам'ятники, шкодить мозаїкам і скульптурам, а ще пташки, намагаючись дістати крихти, що потрапили в тріщини, руйнують дороги. Плюс розносять хвороби. Тож за частування голубів можна отримати не «дякую», а штраф у 500 євро.

Взагалі, у багатьох старих містах Італії – наприклад, у Римі, Флоренції, Венеції, Болоньї – заборонено ходити вулицями та їсти. Просто, якщо морозиво впаде на 700-річну бруківку і її не вдасться відмити – як бути в цьому випадку? Викликати реставраторів та закривати популярний туристичний маршрут? Штраф до 500 євро любителям поїсти хот-доги на римській вулиці повинен мотивувати туристів донести покупку додому або перекушувати в кафе та ресторанчиках, яких там безліч.

Також потрапити на великий штраф турист може, якщо вирішить привезти з собою як сувенір трошки піску з італійського узбережжя. «Будь-яке перевезення з піщаних пляжів піску, гальки або кварцового каміння, навіть у мінімальній кількості, заборонено законом», - попереджає міністерство закордонних справ Італії. Санкція за це порушення – штраф від 500 до 3000 євро.

До речі, на деяких курортах Сардинії не можна навіть класти рушники на пісок. На тканину чіпляється дуже багато білого піску, і таким чином дорогоцінний природний ресурс виноситься з пляжу. Тому рушник на пляжі Стінтіно дозволено розстеляти лише на спеціальний килимок. Інакше – штраф 100 євро.

А на пляжах острова Капрі заборонені предмети із пластику. Жодних одноразових стаканчиків, пакетиків, трубочок і т.п. – триває боротьба за покращення екології, і 500 штрафних євро за маленький пластиковий бокс із бутербродом одразу підуть у фонд збереження капрійської природи.

Ну а якщо рука тягнеться привезти додому камінчик з місць розкопок в Італії як сувенір, то прикордонники однозначно виявлять цей сантиметровий уламок римської колони і виставлять штраф у 38 000 євро. Краще купити в сувенірному магазинчику щось схоже і завернути в чек про покупку. Вийде дешевше і не відрізняється від оригіналу.

ОАЕ: покататися з вітерцем не вийде

Країна – одна з лідерів за кількістю та сумою штрафів за що завгодно. Левова частка з них випадає на автомобільні: туристи люблять орендувати гарну машинку, щоб промчатися з вітерцем чудовими дорогами з красивими краєвидами за вікном.

Тут-то їх і чекає неприємний сюрприз: мчати можна тільки автомагістралями і зі швидкістю не вище 120 км/год. У межах міста не скрізь навіть можна їхати на звичайних 60 км/год, є вулиці, де 40 і не більше. І не менше: якщо встановлено ліміт за найменшою швидкістю – його теж порушувати не можна. До речі, ніякого швидкісного буфера 20 км/год у деяких еміратах немає, штраф прилетить за перевищення навіть на 1 км/год.

Середній «чек» за штрафами за швидкість: перевищення – від 100 до 800 доларів, аж до конфіскації та позбавлення прав, водіння повільніше за вказаний швидкісний ліміт – 50-100 доларів. Без ременів безпеки для всіх пасажирів поїздка коштуватиме 100 доларів, розмова по телефону за кермом – 200, викидання сміття з вікна – 270…

Крім автомобільних штрафів, скарбницю еміратів поповнюють порушники алкогольних законів. Наприклад, у метро Дубая взагалі заборонено провозити алкоголь – навіть закритий і у сумці. Будь-який пакет у руках пасажира, особливо з Duty Free, може викликати питання у чергових поліцейських. Штраф у 136 доларів і вилучення булькаючого вмісту – ось що чекає туристів, які не знають закони ОАЕ.

Єгипет: жодних фото Суеца та алкоголю на вулицях

Ще одна популярна у туристів і вже трохи втомлена від них країна. Великі штрафи тут чекають на тих, хто не готовий підкорятися закону.

Так, у Єгипті закон не дозволяє туристам годувати риб. По-перше, людське частування шкодить їм. По-друге, частування привертають до пляжів акул. Бажаючі відсипати рибкам хлібець викладуть 15 доларів штрафу, якщо проігнорують попередження працівників готелів.

Суворішим виглядає штраф за вивіз із країни коралів, здобутих не в спеціальних магазинах, а власноруч. "Нелегальний" корал потягне на 1000 доларів, а то й більше. І мушлі з пляжу або морського дна теж не можна відвозити додому – природне надбання! Як і у Туреччині, до речі. Штраф гарантований і можливо – заборона в'їзду в країну.

Також у Єгипті існує прейскурант високих штрафів за фотографування поліцейських чи військових, Суецького каналу чи Асуанської греблі. Штрафують за негативні висловлювання про президента та країну, а також за вживання лайливих слів, привезених туристами з території колишнього СРСР. Жителі курортних містечок і особливо торговці чудово знають усі три- і більш літерні конструкції і можуть поскаржитися в поліцію. А там вирішать – штрафувати чи ненадовго посадити до єгипетського СІЗО балакучого туриста.

Як і в будь-якій арабській країні, в Єгипті суворо карають за розпивання алкоголю на вулицях – штрафують нещадно та без протоколів. Взагалі, все, що підпадає під поняття «непристойні дії», має свою штрафну ціну – чи це напівголий торс туриста на міській вулиці, чи непристойний жест захоплення у місцевому музеї. А за спробу проникнення на територію археологічних пам'яток та розкопок відправляють до в'язниці щонайменше на місяць.

З рибками в Єгипті також треба бути обережнішими. Фото: ФБ Єгипет.

З рибками в Єгипті також треба бути обережнішими. Фото: ФБ Єгипет.

Японія: виховує туристів у Кіото

Місцеві жителі японського міста Кіото домоглися від влади обмеження місць для фотографування у місті. Тепер фотографувати можна на популярній головній вулиці Ханамікодзі, а на приватних дорогах, які ведуть до неї, - ні, інакше доведеться заплатити штраф у 70 доларів. За дотриманням правил стежать численні камери спостереження.

Розклеєні попередження та листівки настійно рекомендують не фотографувати гейш без дозволу. Причиною цього стала безцеремонна поведінка туристів стосовно гейшей та місцевої культури. Втім, кажуть, у Кіото особливо нічого не змінилося, хіба штраф став розглядатися як оплата за зроблене фото.

Таїланд: без футболки за кермом – до штрафу

Тут борються із напівголими водіями мопеда чи автомобіля. Поїздка без сорочки чи футболки загрожує зупинкою поліцейськими та штрафом у 15 доларів.
А ще в Таїланді заборонено забирати білий тайський пісок з пляжу або вивозити квітку у горщику. Просто земля та пісок у країні належать королю, а не туристам, тому виходить крадіжка, а не сувенір на згадку. Тож і пісок, і квіти – все через магазини та сувенірні лавки.

До речі, жменька чорного вулканічного піску з пляжів Папаколеа та Пуналуу на Гаваях може коштувати 100 тис. доларів штрафу. Заборону на вивезення піску запроваджено також на певних пляжах Австралії, Багамських островів та Мальти. А у Великій Британії та Греції в окремих регіонах діє заборона на збір гальки, оскільки каміння є природним захистом берегової лінії. Тисяча євро – за псування берегової інфраструктури.

У Таїланді суворо стежать, щоб водії не знімали верхній одяг. Фото: tripmydream.com

У Таїланді суворо стежать, щоб водії не знімали верхній одяг. Фото: tripmydream.com

Де ще й що не можна
  • Середній штраф у Європі за порушення правил дорожнього руху – 200-300 євро.
  • Прогулянка в купальному костюмі вулицями курортних міст Іспанії (Аліканте, Барселона, Малага) – 600 євро.
  • Збір грибів у Великій Британії, Німеччині, Швейцарії – 500-600 євро.
  • Шум у нічний час (караоке вдома, дискотека у квартирі, голосно включений телевізор) у Німеччині та Великій Британії – до 6000 євро.
  • Мити фрукти під пляжним душем на Майорці – 700 євро (ймовірно, через економію води, але можливо і через недостатню її чистоту).