21 грудня
Завантажити ще

Як якість кіно, ТБ і відеоконтенту формує міжнародний імідж країни?

Як якість кіно, ТБ і відеоконтенту формує міжнародний імідж країни?

Цього вересня платформа “Піксель Кемп” запускає безкоштовні онлайн-курси українською для прокачування технічних навичок у створенні кіно, ТБ та відеоконтенту. Ініціатива спрямована на надання сучасної та якісної освіти всім, хто бажає створювати україномовний контент на високому професійному рівні. Як освіта зможе допомогти Україні зміцнити свій міжнародний імідж та ефективно справлятися з інформаційними викликами?

Лос-Анджелес, Голлівуд, пальми, море, кабріолети – місце, де кожна мрія стає реальністю. Але водночас там є: повні безхатьок вулиці , високий рівень злочинності, наркоманія, селеві потоки, урагани, посухи, повені, чорні вдови у вашій машині, у взутті та навіть на вашому шикарному патіо біля басейну. Але про це ви зможете дізнатися хіба що з новин, бо у кіно таке зазвичай не показують. Більшість з вас 100 відсотків не думає про павуків, коли чує магічне слово Лос-Анджелес. Це гарний приклад того, наскільки сильним є вплив культури та візуального продукту на нас. Ці образи буквально програмують нашу свідомість. І програми можуть містити що завгодно. Головне, щоб обгортка була якісною та викликала довіру.

Ще одним доказом сили картинок, що рухаються, є приклад впливу пропаганди держави-агресора на значну частину населення України. Чимало українців досі споживають контент російською. Кіно у всі часи працювало на пропаганду і у тоталітарному СРСР, і у нацистській Німеччині, і у фашистській Італії, і у демократичних США. Але зараз кіношні прийоми вийшли далеко за рамки кінотеатрів. Сьогодні можна легко дивитися в інтернеті російські "пацанські" серіали, що романтизують кримінальне життя, а також без розбору споживати все, що створюють росіяни у TikTok. Так що ж з усім цим робити? Не можемо ж ми пояснювати кожній людині, що вона тільки що побачила?

Але цього робити й не треба. Потрібно натомість створювати крутий та якісний контент українською. Можливо, хтось пам'ятає, як вийшли перші "Пірати Карибського Моря" у кінотеатрах нашої країни? Цей фільм саме українською подивилися майже всі. І зовсім не тому, що це було перше кіно, перекладене солов'їною. Переклад був настільки дотепний та вдалий, що рекомендації дивитися "Піратів" українською ширилися швидше, ніж світло. Що могло бути кращою рекламою за це?

“Давайте тоді створювати більше, цікавіше та якісніше”, – скажете ви. Але так просто воно не робиться. Щоб створювати продукцію на рівні Голлівуду, нам потрібна систематична і сучасна освіта та більше кадрів, що її отримали. Як “один у полі не воїн”, так і складний та якісний продукт не зробити малими зусиллями. І, на жаль, російсько-українська війна не допомагає збільшувати кількість працівників у креативних індустріях.

Як відповідь на потребу у сучасній освіті та нових фахівцях волонтери кіноіндустрії створили навчальну платформу "Піксель Кемп". Вже цього вересня на сайті www.pxl.camp кожен українець зможе покращити свої технічні навички у роботі з цифровим зображенням, а також отримати першу онлайн-професію у кіно, навчаючись у фахівців міжнародного рівня.

Мрія кіно-волонтерів – це побачити на екранах українські міста такими, якими весь світ бачить Лос-Анджелес. І, можливо, завдяки безкоштовній та сучасній освіті буде створено стільки високоякісних серіалів та TikTok відео, що російськомовний контент просто почне програвати (як колись програв російський переклад "Піратів").

А поки що долучайтеся до сторінок проєкту у Facebook та Instagram і підтримуйте українське!

Курси не потребують спеціальних знань чи навичок, та мають низький рівень входження у професію. Саме тому ми почали з цих двох програм.

Цільова аудиторія поділяється на наступні групи:

  • Ентузіасти, які мріють працювати у кіно, навчалися відеопродакшену за уроками на YouTube та потребують системних знань;  - головна ЦА
  • фотографи та відеографи, що працюють на різноманітних заходах та невеликих комерційних зйомках, які хочуть підвищити свій професійний рівень чи почати працювати у кіноіндустрії;
  • монтажери та специ з моушн графіки,
  • блогери, що зацікавлені у роботі з аудіовізуальною продукцією;
  • випускники коледжів та університетів за спеціалізаціями близькими чи суміжними до кіно, які потребують актуальних знань про міжнародні стандарти роботи у кіноіндустрії, викладені українською мовою.
  • Внутрішньо переміщені особи, що шукають роботу у культурній галузі;
  • особи, що мають інвалідність та шукають цікаву роботу з дому;

Згідно з опитуванням, проведеним серед українських спеціалістів що вже займаються ротоскопінгом, пейнт ворком та суміжними видами робіт - 80% це чоловіки, 50% з яких почали займатися цією роботою у віці 23-29 років, ще 23% у віці 17-22 роки, та 17% у віці 30-39 років. Зазвичай такі люди доволі близько знайомі з комп'ютером, але не хочуть працювати в IT. Як показує наше опитування, зацікавлені у кіношних професіях починають працювати у цій сфері з романтичних міркувань - 62% опитуваних бажали творчої реалізації, а для 34 відсотків працювати у кіно було мрією дитинства.

Останні роки все більше жінок цікавляться технічними професіями у кіно, тож автори проєкту  хотіли б збільшити долю дівчат серед спеціалістів галузі

 

Новини по темі: курси Кіно