Завантажити ще

Українці вночі милувались унікальним Осетровим Супермісяцем

Українці вночі милувались унікальним Осетровим Супермісяцем
Фото: t.me/DPSUkr

В ніч на 20 серпня українці мали змогу побачити унікальний Місяць, який візуально збільшився на 14% і став на 30% яскравішим. Осетровий Супермісяць наступного разу можна буде побачити у січні та березні 2037 року.

Українці масово діляться своїми враженнями від побаченого та яскравими світлинами в соцмережах. Серед тих, хто був свідком рідкого явища, стали і прикордонники, які зізнались, що не змогли пропустити це цікаве явище.

«Неймовірний Супермісяць… Фото не передає всю красу, але я просто милуюсь посеред ночі цим дивом», «Яка краса просто неймовірно», «Ідеально», «Прекрасне явище», - пишуть користувачі соцмережі.

Серпнева Осетрова повня отримала свою назву від індіанців Північної Америки. У племен, які мешкали на берегах Великих озер, серпень вважався найвдалішим часом для лову осетра. Також повний Місяць у серпні був початком сезону збору врожаю, тому  його називали Кукурудзяним, Зерновим і Рисовим.

Осетровий Місяць цього року також є сезонним Блакитним Місяцем. Це третя за рахунком повня в цьому астрономічному сезоні, тобто між рівноденнями. Всього в астрономічному сезоні чотири повні. Сезонні Блакитні Місяці відбуваються відносно рідко – раз на 2,5-3 роки.

Є ще календарний Блакитний Місяць – це якщо в календарному місяці відбуваються дві повні, то другий Місяць називається Блакитним. Календарні Блакитні Місяці трапляються досить часто.

Назва «Блакитний Місяць» не означає реальний колір супутника – він найчастіше має звичайний вигляд. Але іноді трапляється оптична ілюзія: хвилі червоного кольору розсіюють у повітрі дрібні частинки диму або попелу, і тоді Місяць набуває блакитного відтінку.

Фото
Фото
20 Серпня07:56
  • 25 червня стало відомо, що модуль зонда "Чаньє-6" вперше доставив на Землю зразки ґрунту, зібрані на зворотному боку Місяця. Їх доставили в рамках нової космічної місії КНР. 
  •  29 вересня 2023 року ми мали можливість спостерігати останній Супермісяць того року. Тоді Місяць надзвичайно близько підійшов до Землі.  Це явище завжди приносить певну енергію та вплив на наш світ. 
Новини по темі: Космос астрономія місяць