26 вересня
Завантажити ще

Факт. Відомий лікар з Дніпра Володимир Малецький створив нову методику лікування у Лівії

Факт. Відомий лікар з Дніпра Володимир Малецький створив нову методику лікування у Лівії

Календарні заходи, що проводяться за рекомендацією Всесвітньої Організації охорони здоров'я, є різноманітними та завжди актуальними. Так, одна з преміум тем наукового порядку денного — фізіотерапевтичні практики в лікуванні спинальних порушень. За цією тематикою в різних країнах світу відбулися медичні конференції та форуми, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі сколіозом, який цього року проводився 26 червня.

У міжнародному медичному істеблішменті багато вихідців із пострадянських країн. Варто зазначити, що дослідження наших вчених роблять вагомий внесок у сучасну медичну науку, за що отримують заслужене визнання.

20-22 червня в Ліверпулі проходила Міжнародна медична конференція Global science: prospects and innovation, на якій було представлено дослідницьку роботу з магнітотерапії лівійських медичних фахівців. Науковий проект, що був презентований на конференції у Великій Британії, проводився під протекцією Міністерства охорони здоров'я Лівії, а провідним спеціалістом та автором даної науково-дослідної роботи виступив відомий лікар та міжнародний експерт у сфері медицини, наш земляк з Дніпра Володимир Малецький. Підсумки міжнародної наукової британської конференції обговорювалися лівійськими лікарями на медичному форумі, що проводився на базі клініки Abuslim Hospital у місті Тріполі.

- Масив напрацювань, з якими нам потрібно було вибудовувати наше наукове дослідження, був багатозадачним і охоплював широке коло суперечливих припущень, - розповідає лікар-науковець Володимир Малецький, - але нам вдалося експериментально довести, що резонанс магнітних полів у фізіотерапевтичній практиці може створювати стійкий лікувальний ефект: покращувати реологію крові пацієнта та усувати спинальний больовий синдром. У підсумку на конференції в Ліверпулі ми з нашими шановними лівійськими колегами успішно презентували науково-практичний кейс, гідний інтеграції в систему охорони здоров'я Лівії.

Суть наукової роботи вчених з Лівії та автора ідеї лікаря-науковця Володимира Малецького полягала в тому, що під час застосування магнітної терапії пацієнту також додавали ще одне магнітне поле, яке було утворене кобальтом, що входить до складу вітаміну В12. Як відомо, у таблиці Менделєєва існують три елементи, що мають власне магнітне поле – це залізо, нікель та кобальт. Авторами наукового дослідження для проведення медичного експерименту було обрано кобальт, який є основою ціанокобаламіну, - він же вітамін В12. Як показали підсумкові дослідницькі розрахунки, аналіз та статистика, суміщене застосування магнітного поля ціанокобаламіну з координованою магнітною терапією дає пацієнту помітний лікувальний ефект як у покращенні показників реології крові, так і у нівелюванні больового синдрому, особливо при спинальних порушеннях.

Спікери підсумкового лівійського медичного форуму також наголосили на важливості та необхідності застосування даної інноваційної методики під час апаратної магнітної терапії у практичній реабілітації. Особлива увага була приділена питанню нових розробок та технологій, які надалі можуть стати впроваджуваними у всіх країнах арабського поясу. Після закінчення медичного форуму методику, розроблену лікарем-науковцем Володимиром Малецьким та лівійськими вченими, протокольно впроваджено в систему охорони здоров'я Лівії.