17 липня
Завантажити ще

Верховна Рада хоче скасувати в Україні перехід з літнього часу на зимовий, і навпаки

Верховна Рада хоче скасувати в Україні перехід з літнього часу на зимовий, і навпаки

Верховна Рада найближчим пленарним тижнем розгляне законопроєкт, що скасовує в Україні перехід із літнього часу на зимовий, і навпаки. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

- Згідно з попереднім порядком денним на найближчому пленарному тижні Рада розгляне вже у другому читанні законопроєкт спікера #4201, який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки.  Дуже правильна ініціатива - буду підтримувати, - написав Железняк у Telegram.

  • В Україні систему зимового та літнього часу запровадили ще у 1981 році, за часів УРСР. На початку 1990-х років від сезонного переходу спробували відмовитися, але у 1992 році його відновили вже з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в Європі. Сучасний порядок часового переходу в незалежній Україні був затверджений у 1996 році відповідною постановою Кабінету міністрів.
  • Питання про скасування переведення часу в Україні активно підіймається з 2019 року. Причиною стало те, що аналогічне питання підняли у Європейському Союзі. Проте, окремі країни-члени не дійшли спільного рішення, адже територія об’єднання знаходиться у трьох часових поясах. Тепер у ЄС планують відмовитись від переведення стрілок у 2026 році.
  • Міністерство економіки України у 2020 році заявило, що відстежує ініціативи про зміну порядку обчислення часу в ЄС, щоб визначитися, чи потрібно відмовлятися від переведення годинників в Україні. Востаннє обговорення цієї теми відбувалося у 2021 році. Тоді ВР не підтримала законопроєкт.