Завантажити ще

Міноборони тестує модель бронежилета, який на кілька кілограмів легший від звичайного

Міноборони тестує модель бронежилета, який на кілька кілограмів легший від звичайного
Фото: mil.gov.ua

Міністерство оборони України тестує нову модель бронежилета. Його конструкція значно легша. Тож військовим буде зручніше виконувати маневрені дії під час штурмових і спеціальних операцій. Про це повідомляє Міністерство оборони.

 - Ми розуміємо важливість ваги спорядження для виконання бойових завдань, особливо для спецпризначенців і штурмовиків. У роботі над полегшеним бронежилетом було враховано кожен сантиметр і кожен грам виробу. Очікуємо на позитивні результати заключних випробувань, адже ця броня дуже потрібна у підрозділах, - зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Новий бронежилет виготовлений з посилених керамокомпозитних матеріалів, що забезпечує захист 6-го класу. Розмірна сітка варіюється від S до XL у двох комплектаціях з вагою від 7,5 кг до 12 кг порівняно з 10,5 кг до 17,5 кг у модульних моделях.

Бронежилет має функцію швидкого скидання й може комплектуватися додатковими елементами: захистом шиї та плечей, плечовими накладками, захистом паху, тактичним розвантажувальним ременем, захистом куприка, стегон та елементами для забезпечення плавучості. Для жінок передбачені спеціальні анатомічні накладки. Виріб також містить окремі кишені для м’якого і жорсткого балістичного захисту та знімні демпферні вкладки.

Модель вже пройшла випробування у школі розвідки Десантно-штурмових військ ЗСУ та отримала позитивні відгуки. Наразі триває останній етап - лабораторні випробування. Після цього бронежилети передадуть ЗСУ.

  • У березні Міністерство оборони тестувало два зразки плавучих модулів українського та іноземного виробника, які кріпляться до бронежилета і дозволяють військовому триматися на воді. Їх розробляли спеціально для Військово-морських сил, понтонерів, Сил спеціальних операцій, деяких спецпідрозділів Десантно-штурмових військ. 
  • У лютому повідомляли, що у Збройних силах України розробляють антитепловізійне пончо. Нині у Центральному управлінні тестують п'ять зразків тканин.