15 липня
Завантажити ще

Графіки погодинних відключень світла діятимуть впродовж доби, - Укренерго

Графіки погодинних відключень світла діятимуть впродовж доби, - Укренерго
Фото: facebook.com/npcukrenergo

У вівторок, 25 червня, заходи обмеження споживання діють протягом всієї доби. З 12:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим, повідомляють в Укренерго. Також енергетики зазначають, що збільшений обсяг обмежень застосовувався 25 червня з 02:00 до 05:00.

Головна причина застосування заходів обмеження - наслідки вже восьми з початку цього року ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак.

- Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому диспетчерський центр Укренерго змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів, - йдеться у повідомленні.

Протягом доби імпорт електроенергії застосовували з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови. Експорт не відбувається і не передбачається.

  • 24 червня гендиректор Yasno Сергій Коваленко повідомив, що у Києві найближчими тижнями світло відключатимуть і в "сірих зонах" графіків. Очікується складна ситуація із дефіцитом електроенергії. 
  • 25 червня у селі Софіївська Борщагівка, що у передмісті Києва, у квартирі вибухнув генератор. Генератори жителі України використовують через стабілізаційні відключення світла.