14 липня
Завантажити ще

Починати навчальний рік раніше не будуть через проблеми з електропостачанням

Починати навчальний рік раніше не будуть через проблеми з електропостачанням
Фото: facebook.com/oksenlisovyi

В українських школах навчальний рік не розпочинатимуть раніше на тлі проблем з електропостачанням та опаленням. Крім того, з цієї причини розглядається варіант зміщення розкладу занять, а також збільшення тривалості канікул взимку. Про це міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив під час "Години запитань до уряду".

- Щодо шкіл. Ми не розпочинатимемо навчальний рік раніше. Ми працюватимемо з розкладами занять там, де немає позмінного навчання, зміщуючи початок уроків у школах на 10:00. Зараз працюємо над цими рекомендаціями, – розповів голова МОН.

Він уточнив, що наразі близько 30% шкіл обладнано технічними засобами для генерації електроенергії. За це питання відповідає місцева влада. У крайніх випадках також мають намір повертатися до змішаного або онлайн-навчання у пікових складних періодах, підкреслив міністр.

  • 20 червня президент Володимир Зеленський заявив, що сонячні панелі, смартлічильники та установки зберігання енергії якнайшвидше мають з'явитися у кожній школі та лікарні.
  • Наприкінці травня вишам, коледжам та училищам в Україні рекомендували розпочати навчальний рік у серпні. При цьому навчання рекомендували організувати по суботах у теплі місяці навчального року.