Завантажити ще

Україна оголосила в розшук російських олігархів Ротенбергів

Україна оголосила в розшук російських олігархів Ротенбергів
Фото: Kremlin.ru/wikipedia.org

Україна оголосила в розшук російських олігархів Аркадія та Ігоря Ротенбергів. Про це свідчить інформація на сайті МВС України.

За даними департаменту стратегічних розслідувань українського МВС, Аркадій Ротенберг розшукується  за трьома статтями:

  • фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України;
  • легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі;
  • ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах.

За тими ж самими статтями розшукується і син Аркадія Ротенберга – російський мільярдер Ігор Ротенберг.

Видання ТСН нагадало, що Ротенберги є близькими друзями президента РФ Володимира Путіна. А The Washington Post   восени 2023 року повідомило про плани Путіна побудувати тунель під Керченською протокою, щоб з’єднати Росію з Кримом підводним щляхом. У будівництві беруть участь компанії, пов'язані з Аркадієм Ротенбергом, який придбав велику власність у Криму після його анексії.

В  Інституті вивчення війни також повідомляли, що Аркадій Ротенберг і мільярдер Геннадій Тимченко фінансують дві приватні військові компанії, підпорядковані Міноборони РФ.

  • 6 травня Росія оголосила в розшук чергову “порцію” українських колишніх топпосадовців. Серед них екссекретар РНБО Олексій Данілов, колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, експрем’єр Володимир Гройсман, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін та ексміністр інформаційної політики Юрій Стець. 
  • 4 травня Росія оголосила в розшук президента України Володимира Зеленського, експрезидента Петра Порошенка, командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Павлюка та колишнього в.о. міністра оборони ректора Національного університету оборони Михайла Коваля. 
Новини по темі: МВС Розшук