Завантажити ще

Біля берегів Ізраїлю останки стародавнього корабля знайшли у несподіваному для археологів місці

Біля берегів Ізраїлю останки стародавнього корабля знайшли у несподіваному для археологів місці
Фото: УПРАВЛІННЯ СТАРОЖИТНОСТЕЙ ІЗРАЇЛЮ

В Ізраїлі археологи виявили у східній частині Середземного моря останки стародавнього корабля, зумівши підняти частину його вантажу. Судно, що затонуло, було виявлено під час планової нафтогазової розвідки, повідомляє ВВС.

Корабель виявили за 90 км від північного узбережжя Ізраїлю на глибині близько 1800 метрів. За даними археологів, у ньому виявлено сотні неушкоджених амфор віком приблизно 3300 років.

На думку експертів Ізраїльського управління старожитностей, знахідка свідчить про те, що моряки того часу вже вміли ходити морями, орієнтуючись за сонцем і зірками.

Корабель виявив роботизований підводний апарат нафтогазової компанії Energean під час розвідки нових родовищ біля ізраїльського узбережжя. На поверхню за допомогою спеціальних інструментів підняли лише дві амфори. Доктор Бахартан назвала їхнє відкриття справді сенсаційною знахідкою.

Вона пояснила, що до цього в Середземному морі знаходили два затонулих корабля з вантажем, що належать до пізнього бронзового віку. Обидва були знайдені відносно неподалік турецького узбережжя за допомогою звичайного водолазного спорядження.

- Академіки досі вважали, що торгівля на той час здійснювалася безпечними переходами з порту до порту через берегову лінію. Нове відкриття змінює всі наші уявлення про навички стародавніх мореплавців. Це перше судно, знайдене на такій великій відстані від берега, поза якоюсь сушею, - заявила вона.

Влітку амфори планується виставити у Національному археологічному таборі Ізраїлю в Єрусалимі.

Новини по темі: Новини Ізраїлю археологи