Завантажити ще

60% домашніх тиранів - військові, які повернулися з фронту, - Клименко

60% домашніх тиранів - військові, які повернулися з фронту, - Клименко
Фото: REUTERS

В Україні зросла статистика з випадків домашнього насильства, які здійснюють військовослужбовці. Щоб уникнути цього, бійці, які повернули з фронту, повинні проходити психологічну реабілітацію. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

- Домашнє насильство лише з початку року збільшилось на 14%, і цифра зростає. Дуже великий відсоток, десь 60 – це військові, – повідомив міністр.

Клименко зазначив, що це стосується не лише військовослужбовців ЗСУ, а й усіх людей, які перебували на фронті. Глава МВС наголосив на важливості належної організації психологічної реабілітації військових.

- Психологічна реабілітація, на мій погляд, зараз перебуває у зародковому стані. Якщо ми не знайдемо і не навчимо фахівців, таких як психологи та психотерапевти, у нас виникнуть серйозні проблеми після завершення війни, – сказав він.

Як зазначив глава МВС, людина з ПТСР або іншими ментальними змінами після війни може стати алкоголіком, наркоманом або увійти до кримінального середовища. За його словами, іноді ці проблеми можуть поєднуватись.

- Деякі люди після війни навчилися холоднокровно вбивати, і нам потрібно буде допомогти їм подолати це, - наголосив міністр.

  • 15 квітня ексдружина блогера та пранкера Антона Скуратова Олена заявила, що у шлюбі страждала від аб'юзу. На це звернула увагу TikTok-блогер Ганна Зубрицька, опублікувавши фрагменти сварок екскоханих, знятих на мобільний телефон, та кадри, на яких дівчина знята з гематомами на тілі.
  • 14 травня жителя Шотландії, сукня з весілля якого "вибухнула" інтернет, заарештували за звинуваченням у домашньому насильстві. Під час засідання суду у Глазго 9 травня 38-річний Кейр Джонстон визнав себе винним у тому, що поставив під загрозу життя своєї дружини.
Новини по темі: військові насилие